شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۷

برگزاری اردوهای آموزشی و فرهنگی به مناطق جنگی در دانشگاه علوم پزشکی اهواز

اردوی راوایان اهواز 88%

در راستای اشاعه فرهنگ دفاع مقدس و با انتقال شفاهی آموزه‌های جنگ، دوره‌های روایتگری جنگ از زبان کسانی که خود در جبهه جنگ حضور داشتند، در قالب دوره‌های مقدماتی، تکمیلی و تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار می‌شود.

به گزارش مفدا اهواز، دوره‌های روایتگری دانشگاه علوم پزشکی اهواز، در قالب برگزاری اردوهای آموزشی و فرهنگی به مناطق عملیاتی جنگی آبادان و خرمشهر، در این دانشگاه برگزار می‌شود.

دکتر فرهاد حمزه لویی مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اهواز ضمن اعلام این خبر گفت: این دوره‌ها از سال قبل برای دانشجویان و کارکنان این دانشگاه برگزار شد و افرادی که توانستند به مرحله تکمیلی روایتگری راه یابند، جهت آموزش‎های عملی روایات جنگ، درک مبانی تئوری و لمس وقایع جنگ از نزدیک، به این اردو اعزام شدند.

وی تصریح کرد: فرهنگ شفاهی به‌خوبی می‌تواند در کنار دیگر عوامل اطلاع رسانی، وقایع دفاع مقدس را به نسل جدید انتقال دهد و سینه به سینه به نسل‌های بعد نیز منتقل شود.

حمزه لویی افزود: در راستای اشاعه فرهنگ دفاع مقدس و با انتقال شفاهی آموزه‌های جنگ، در صدد هستیم دوره‌های روایتگری جنگ را از زبان کسانی که خود در جبهه جنگ حضور داشتند و آگاه به مسائل سیاسی و اجتماعی روز جهان هستند، در دانشگاه ترویج دهیم.

وی افزود: این دوره‌ها در سطح مقدماتی، تکمیلی و تخصصی در این دانشگاه برگزار خواهد شد.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اهواز خاطرنشان کرد: از نسل جوان و دانشجویان می‌خواهیم که برای آشنایی با وقایع جنگ و رفع شبهاتشان در این دوره‌ها حضور یابند تا با علم به تاریخ معاصر کشورشان و پی بردن به نقش خانواده‌هایشان در پیروزی جنگ تحمیلی و وظایف فعلی خود، بتوانند  در حفظ کیان این مملکت کوشا باشند.

شایان ذکر است در این اردو، منوچهر بندر، راوی جنگ و استاد دانشگاه طبق نقشه جنگی تمام خطوط حمله دشمن و عملیات‌های مختلف رزمندگان را تفسیر و شبهات کارآموزان را گره گشایی کردند.

از دیگر برنامه‌های این اردو میتوان به بازدید از از بیمارستان صحرایی امام حسین، اروندکنار و شلمچه اشاره کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.