پنجشنبه ۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰

با حضور معاون فرهنگی دانشجویی وزیر بهداشت؛

نشست مجمع کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور آغاز به کار کرد

مجمع کانون های قرآن و عترت به روایت تصویر

نشست مجمع کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور، ششم آبان‌‎ماه با حضور دکتر فراهانی، معاون فرهنگی‌دانشجویی وزیر بهداشت در وزارت بهداشت آغاز به کار کرد.

به گزارش مفدا، نشست مجمع کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور، ششم آبان‌‎ماه با حضور دکتر فراهانی، معاون فرهنگی‌دانشجویی وزیر بهداشت، محمدمهدی بحرالعلوم، رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت و جمعی از نمایندگان کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور آغاز به کار کرد.

در ابتدای این نشست، نمایندگان حاضر به بیان مهم‌ترین مطالبات و دغدغه‌های خود در خصوص فعالیت‌های کانون‌های قرآن و عترت پرداختند و پس از آن، محمدمهدی بحرالعلوم، رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به هدف تشکیل این مجمع، گفت: یکی از اهداف برگزاری این نشست پیگیری مطالباتی است که در نشست قبلی مجمع در حاشیه برگزاری جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت برگزار شد.

وی در ادامه از دانشجویان و نمایندگان کانون‌های قرآن و عترت خواست تا مشکلات و مطالباتشان را به صورت جدی و کامل پیگیری کنند و این مسائل را به دست فراموشی نسپرند؛ به عنوان بخشی از جامعه قرآنی باید مطالبه‌گری را جدی‌تر از گذشته پیگیری کنیم؛ البته این روند رو به بهبود است ولی تا جایگاه مطلوب فاصله داریم.

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به اینکه در گذشته بودجه فرهنگی و دانشجویی از یکدیگر تفکیک نشده بود، گفت: این مساله در دوره کنونی وزارت بهداشت برطرف شد و بودجه فرهنگی از بودجه رفاهی و دانشجویی تفکیک شد؛ ضمن آنکه در حال حاضر بودجه مستقل قرآنی در اختیار نداریم و این بودجه در چارچوب بودجه فرهنگی در نظر گرفته می‌شود.

وی همچنین با اشاره به در پیش بودن هفته قرآن و عترت در دانشگاه‌ها از تبیین ۱۴ برنامه اجرایی برای این هفته خبر داد و گفت: یکی از برنامه‌های مهمی که در این هفته در نظر گرفته شده است، آغاز ثبت‌نام از داوطلبان حضور در بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان است؛ با در اختیار داشتن سیستم پایش فعالیت‌های قرآنی، اجرایی شدن این برنامه‌ها را از دانشگاه‌های علوم‌پزشکی مطالبه خواهیم کرد.

پس از صحبت‌های رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، دانشجویان حاضر دراین نشست به بیان مطالبات خود پرداختند که از جمله آن‌ها می‌توان به ضرورت جذب حداکثری دانشگاهیان به ویژه دانشجویان به فعالیت‌های قرآنی، تحکیم رابطه اعضای هیات‌عملی با جامعه قرآنی، راه‌اندازی سامانه قرآن‌پژوهی به منظور هدایت دانشگاهیان به فعالیت‌های پژوهشی میان‌رشته‌ای مرتبط با قرآن، در نظر گرفتن امتیاز ویژه برای فعالان قرآنی، عضویت فعالان قرآنی در بنیاد نخبگان، جذب کارشناسان قرآنی و توسعه مراکز قرآنی دانشگاه‌ها، فضاسازی قرآنی در دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها، برگزاری کارگاه‌های مهارت‌آموزی و ... اشاره کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.