یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۷

نشست هم‌اندیشی مسئولان مفدا بوشهر با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی

نشست مفدا بوشهر با نمایندگان تشکل ها

نشست هم‌اندیشی و تبادل‌نظر مسئولان مفدا بوشهر با نمایندگان تشکل‌ها، کانون‌ها انجمن‌های علمی و صنفی در پردیس دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

به گزارش مفدا بوشهر در این نشست که به‌منظور تبادل‌نظر پیرامون راه‌های همکاری بیشتر تشکل‌ها و نهادهای  دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در زمینه اطلاع‌رسانی و تولید محتوای سایت و کانال مفدا برگزار شد، سید محسن هاشمی مدیر فرهنگی معاونت فرهنگی دانشجویی بابیان اینکه محور فعالیت‌های رسانه‌ای مفدا می‌بایست دانشجویان باشند بر ضرورت تعامل و همکاری بهتر تشکل‌های دانشجویی در پیشبرد اهداف این رسانه تأکید کرد.

مدیر مفدا بوشهر نیز گفت: کار کردن در رسانه بسیار حساس و دشوار است و به همین دلیل شرط اصلی ورود در یک رسانه، سواد رسانه‌ای، علاقه‌مندی و دقت بالاست.

سعید راویان با بیان اینکه صداقت و خلاقیت دو رکن اساسی برای ماندگاری یک رسانه است افزود: هردوی این عنصر در دانشجویان وجود دارد زیرا در ضمیر دانشجویی صداقت و آرمان‌خواهی و همچنین نوآوری و خلاقیت در زمینه‌های مختلف به‌طور آشکار قابل مشاهده است و رسانه مفدا از این ظرفیت مثبت برخوردار است.

وی نحوه چگونگی تشکیل کمیته دانشجویی مفدا را تشریح کرد و گفت:  این کمیته دارای چندین کمیته تخصصی است و دبیر این کمیته که به‌تازگی به سردبیری مفدا ارتقا یافته، توسط مدیر روابط عمومی از بین اعضای این کمیته انتخاب می‌شود.

مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشجویی به لزوم آموزش دانشجویان در زمینه رسانه اشاره کرد و افزود سال 97 از سوی روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت سال آموزش در مفدا نام‌گذاری شده است.

وی اولویت‌های خبری برای انتشار اخبار در مفدا را برشمرد و خاطرنشان کرد همه تشکل‌ها، کانون‌ها، انجمن‌های صنفی و علمی  می‌توانند برای ارتباط نزدیک‌تر با مفدا نماینده معرفی کنند و عضو کمیته دانشجویی مفدا شوند تا اخبار و اطلاعات برنامه‌هایی که اجرا می‌شود، دقیق‌تر و سریع‌تر منتشر شود.

مسئول پایش برنامه‌ عملیاتی معاونت فرهنگی دانشجویی نیز با بیان چگونگی بارگذاری نشریات در سایت و کانال مفدا گفت: هر یک از تشکل‌ها پس از انتشار نشریه خود می‌توانند فایل پی دی اف آن را برای مفدا ارسال کنند و پس از درج در سایت و کانال مفدا بوشهر در سایت و کانال مرکزی منتشر خواهد شد.

سمیه عباسپور از تشکل‌های دانشجویی خواست تا برای تقویت و ارتقای سطح کیفی مفدا بوشهر همکاری نزدیکتری با روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشجویی داشته باشند.  

در این نشست خانم کریم‌آقایی نماینده انجمن علمی پزشکی، آقای سعید ربیعی نماینده انجمن و عضودانشجویی شورای ناظر بر نشریات، خانم عاطفه پورات نماینده شورای صنفی و کانون‌ها و آقای حامد زارعی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان، هر یک نقطه نظرات خود را پیرامون چگونگی تعامل و همکاری با مفدا بیان کردند و  راهکارهای لازم به منظور بهبود کیفی اطلاع رسانی در معاونت فرهنگی دانشجویی را ارایه دادند.

انتهای پیام/ س. ر

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.