دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۹

روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان:

حضور دانشجویان و اساتید دانشکده بهداشت آرادان در همایش بین المللی و نوزدهمین همایش ملی بهداشت محیط

semnan

اولین همایش بین المللی و نوزدهمین همایش ملی بهداشت محیط از 3-1 ابمانماه، با حضور دکتر حریرچی قائم مقام وزیر و دکتر ایاذی معاون اجتماعی وزیر، جمعی از روسا و اساتید، دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی سراسرکشور، مهمانان خارجی و جمعی از دانشجویان و اساتید دانشکده بهداشت آرادان در مرکز سالن همایشهای بین المللی برج میلاد تهران برگزار شد .

این همایش که با سخنرانی اندیشمندان داخلی و خارجی همراه بود سخنرانان در خصوص آب، فاضلاب، آلودگی هوا، مدیریت پسماند، ارزیابی اثرات زیست محیطی، بهداشت و ایمنی مواد غذایی و بهداشت محیط سخنرانی کردند.

دکتر حسینی از اساتید دانشگاه صنعتی شریف گفت: در ایران 26 هزار نفر در اثر الودگی هوا فوت می کنند و میانگین آلودگی هوا در ایرا 3 برابر استاندارد جهانی است و 38 میلیون از جمعیت 80 میلیونی ما در معرض خطر الودگی هوا قرار دارند .

گفتنی است: در این همایش سخنرانان به نقش بسیاری از کشورهای در حال توسعه که در معرض آلودگی هوا هستند و از طرف دیگر رشد و توسعه شهری قرار دارند اشاره کرده و این امر را باعث افزایش الاینده‌ها دانسته که می تواند، این آلودگی هوا بیشترین بیماریهای سرطان ریه و . . . را به خود اختصاص داده که اکثر کشورها در گیر آن هستند.

قابل ذکر است: حدود 50 نفر ازاساتید و دانشجویان دانشکده بهداشت آرادان در این همایش حضور داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.