دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۶

برای چهارمین سال پیاپی؛

بیمارستان‌های استان فارس مورد ارزشیابی فرهنگی قرار گرفتند

بیمارستان چمران

طرح شافی با هدف ارزشیابی و اعتباربخشی فرهنگی بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز و بهبود شیوه ارایه خدمات درمانی در چارچوب مسایل شرعی و فرهنگی و کسب رضایت کارکنان و مراجعان در این دانشگاه اجرا شد.

به گزارش مفدا  شیراز، دکتر محمدهادی ایمانیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در آیین چهارمین طرح شافی بیمارستان‌های این دانشگاه، بر رعایت حقوق مراجعان به مراکز درمانی تاکید کرد و رعایت اخلاق و حرمت مراجعان در محیط‌های درمانی را الزامی دانست و افزود: با راه اندازی طرح شافی، انطباق، تکریم ارباب رجوع و رضایتمندی کارکنان بیشتر رعایت می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز  ادامه داد: طرح شافی به رتبه بندی بیمارستان‌ها کمک می‌کند و کارکنان می‌توانند با انگیزه در زمینه رفع مسایل و نقاط ضعف و قوت خود کوشا باشند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این آیین گفت: طرح شافی با هدف ارزشیابی و اعتباربخشی فرهنگی بیمارستان‌های این دانشگاه انجام می‌شود.

دکتر کوروش عزیزی افزود: کتابچه‌ای در هشت فصل در حیطه‌های مختلف فرهنگی بیمارستان‌ها برای ارزیابی، از سوی معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تدوین و در اختیار بیمارستان‌های دانشگاه قرار داده شد.

عزیزی فصل‌های مختلف این کتابچه را شامل رعایت موازین شرعی، رضایتمندی بیمار و همراهان، شاخص‌های رضایتمندی کارکنان از خدمات، رعایت قواعد اخلاقی، شاخص‌های پوشش کارکنان، فرآیندهای فرهنگی، نظام آراستگی و فراهم بودن فضا برای استفاده معلولان و جانبازان در بیمارستان‌ها برشمرد.

وی ادامه داد: ارزشیابی بیمارستان‌ها توسط شورای عالی اعتبار بخشی فرهنگی، متشکل از نمایندگانی از معاونت فرهنگی، دفتر نهاد رهبری، معاونت درمان، معاونت توسعه، گروه اخلاق پزشکی و اداره انطباق موازین شرعی انجام می‌شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: اهمیت و هدف طرح شافی را بهبود شیوه ارایه خدمات درمانی در چارچوب مسایل شرعی و فرهنگی و کسب رضایت کارکنان و مراجعان عنوان کرد.

در این آیین، بیمارستان‌های برتر طرح شافی در سال ۹۴ تقدیر شدند و بیمارستان مادر و کودک شوشتری، بیمارستان مادر و کودک غدیر و بیمارستان‌های مُهر و سپیدان، برای نخستین سال ارزیابی این طرح، نشان لوح شافی دریافت کردند.

در ارزیابی طرح شافی در سال ۹۴، بیمارستان‌های استاد محرری و حضرت زینب(س)، بیمارستان رجایی و قلب الزهرا(س) و بیمارستان چمران از بین بیمارستان‌های شیراز  و بیمارستان‌ شهرستان‌های پاسارگاد، مرودشت و سروستان به ترتیب اول تا سوم شدند.

گفتنی است در آیین چهارمین طرح شافی، از دکتر "عبدالعلی محقق زاده"، معاون پیشین فرهنگی و دانشجویی دانشگاه  ، به دلیل تلاش های بسیار در خصوص اجرای طرح شافی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز تقدیر شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.