شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱

قائم مقام خانه نشریات وزارت بهداشت:

اولین نشست کارگاهی خانه نشریات جنوب شرق برگزار شد / برگزاری کارگاه‌های آموزشی در مناطق مختلف علوم پزشکی کشور

کارگاه نشریات

قائم مقام خانه نشریات وزارت بهداشت گفت: اولین نشست نشریات کشوری وزارت بهداشت به همت خانه نشریات وزارت بهداشت در قطب جنوب شرق و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد.

به گزارش مفدا رفسنجان، سید محمد موسوی قائم مقام خانه نشریات وزارت بهداشت در خصوص برگزاری اولین نشست کارگاهی خانه نشریات در منطقه جنوب شرق کشور در تاریخ دوم و سوم اسفندماه سال جاری به خبرنگار مفدا گفت: در این نشست دو روزه  بیش از ٢٠٠ دانشجو از هشت دانشگاه منطقه جنوب شرق کشور حضور داشتند، که چهار کارگاه شامل: گرافیک و صفحه آرایی توسط محمدروشنگر، تولید محتوا توسط مریم یوشی زاده، مصاحبه با تدریس علی شاکر و حقوق نشریات با حضور مصطفی رهبر برگزار شد.

وی ادامه داد: این نشست از جمله برنامه‌های آموزشی تدارک  دیده شده توسط خانه نشریات وزارت بهداشت است که به همت  امیر حسن عسگرپور دانشجوی علوم پزشکی کرمان و با هدف ارتقا فنی و آموزشی برای نشریات دانشگاهی برگزار و تلاش شده است که مباحث فنی مورد نیاز نشریات دانشگاهی مطرح شود.

موسوی ادامه داد: در پایان این مراسم نیز نشستی صمیمانه با حضور مصطفی رهبر رئیس اداره تشکل‌ها و نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت، معاون و مدیر  فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان و مدیر مسئولان نشریات دانشجویی واعضای شورای مرکزی خانه نشریات برگزار شد.

این دانشجوی علوم پزشکی زاهدان گفت: در این نشست آقای رهبر ضمن تاکید بر حق گردش آزاد اطلاعات و تأییدات معاونت فرهنگی وزارت بهداشت در این خصوص توضیحاتی درباره تیتر ١٠ و احتمال برگزاری تیتر١١ ارائه کردند.

موسوی در خصوص اهمیت برگزاری کارگاه‌های آموزشی توسط خانه نشریات گفت:  خانه نشریات برگزاری نشست‌های آموزشی و هم اندیشی مشابهی را در ٩ منطقه دیگر کشور در دست برنامه ریزی و اجرا دارد.

قائم مقام شورای مرکزی خانه نشریات در خصوص پیش نویس حمایت مالی خانه نشریات بیان داشت:  پس از تشریح پیش نویس حمایت مالی نشریات، شیوه نامه حمایت مالی در راستای تسهیل فرایند تولید، برقراری عدالت و ارتقا کیفی نشریات دانشجویی بعد از تصویب در شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی به دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد.

 موسوی در خصوص این نشست دو روزه گفت: روند اداری برگزاری این نشست را از اواخر دی ماه شروع کردیم و با توجه به حمایت دکتر فراهانی از برگزاری این نشست‌ها توانستیم در این مقطع زمانی آن را برگزارکنیم.

وی ادامه داد: امیدوارم بتوانیم با توجه به اینکه بخشی از وظایف کمیته آموزشی خانه نشریات نیز برعهده بنده است، برگزاری این نشست‌ها را در سایر مناطق ادامه بدهیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.