جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱

مشعل المپیاد همگانی دانشجویان علوم پزشکی روشن شد؛

آغاز بزرگترین رویداد ورزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی در میان شور و هیجان دانشجویان

افتتاحیه سومین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت

آیین افتتاحیه سومین دوره المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه های علوم پزشکی صبح امروز چهارم اسفندماه در مجتمع پیامبر اعظم(ص) دانشگاه علوم پزشکی مازندران و با شور و هیجان فراوان دانشجویان آغاز شد.

به گزارش مفدا‏، سومین دوره المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی به طور رسمی از امروز جمعه چهارم اسفندماه در خزرآباد ساری کلید خورد‎‌.

آیین افتتاحیه این دوره با حضور ۸۰۰ ورزشکار‏‌، ۲۰۰ سرپرست‏‌، مربی و عامل اجرایی‏، ۷۰ داور از فدراسیون ورزش‌های همگانی، جمعی از  مدیران و مسوولان وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در سالن نوساز شماره ۲ مجتمع پیامبر اعظم(ص) دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد‏.

در طی این مراسم که از ساعت ۱۰ صبح جمعه آغاز شد و اندکی بیش از دو ساعت به طول انجامید، سالن مراسم همواره محل شور و هیجان دانشجویان و شرکت‌کنندگان بود و در بخش‌های مختلف این آیین، دانشجویان بارها و بارها با شور و نشاط مراسم را تحت تاثیر خود و تشویق هایشان قرار دادند.

پس از پخش سرود ملی کشورمان و تلاوت آیاتی از قرآن کریم، محمدرضا احمدی، مجری و گزارشگر ورزشی تلویزیون کشورمان با حضور بر روی سن سالن دانشگاه علوم پزشکی مازندران اجرای مراسم را آغاز و از همان ابتدا سعی کرد با موج شور و هیجان دانشجویان حاضر در سالن همراه شود و به آن سمت و سو دهد.

دکتر عباس عطوف مدیرکل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در ابتدای این مراسم ضمن خوشامدگویی به شرکت کنندگان و قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته برای برگزاری این دوره از المپیاد گفت: سومین دوره المپیاد با حضور ۸۰۰ ورزشکار از ۴۸ دانشگاه علوم پزشکی، بیش از ۷۰ داور از فدراسیون ورزش های همگانی وزارت ورزش و جوانان و حدود ۲۰۰ نفر از عوامل اجرایی و حضور ۴۸ دانشگاه در ۱۰ رشته مختلف برگزار می شود.

وی گفت: برگزاری المپیادهای سالانه‏، منظم و باشکوه ورزشی در دو حوزه ورزش همگانی و قهرمانی برای دانشجویان وزارت بهداشت در حالی که آنان کمتر از ده درصد دانشجویان کشور را تشکیل می‌دهند نشان از توجه مسوولان وزارت بهداشت به حوزه ورزش در محیط دانشگاهی دارد.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیاستهای راهبری وزارت بهداشت در توسعه و ترویج ورزش در میان دانشجویان گفت: توسعه و ترویج ورزش به عنوان ضامن و تضمین کننده سلامتی در کلیه سطوح دانشگاه از خوابگاه تا دانشکده‌ها ودانشگاه‌ها و دیگر فضاهای آموزشی امری لازم و ضروری است.

در بخشی دیگری از این مراسم دکتر بهرام‌علی قنبری، قائم مقام اجرایی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت پس از خوشامد گویی به شرکت کنندگان در المپیاد و قدردانی از همکاری دانشگاه مازندران در برگزاری این رویداد بزرگ ورزشی گفت: در محیط دانشگاه با جوانانی سر و کار داریم که بهترین دوران زندگی شان را در این محیط سپری می‌کنند و متولی سلامت جامعه در آینده نزدیک خواهند بود؛ بنابراین بایستی به صورت جدی به فکر سلامت جسم و روان آنها بود و یکی از راه‌های کم‌هزینه، مفید و موثر برای کمک به سلامت جسم و روان دانشجویان توجه جدی به ورزش همگانی است.

وی ورزش همگانی را مجموعه فعالیت‌های کم هزینه‌ای دانست که در هر فضایی می توان آن را عملی کرد و گستره و مخاطبان بسیار بزرگتری در مقایسه با ورزش قهرمانی دارد.

قائم مقام اجرایی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در بخش دیگری از سخنانش، ورزش همگانی را پایه و اساسی برای رفتن به سوی ورزش قهرمانی دانست و گفت: ورزش همگانی  کمک بسیار زیادی به نشاط، شادمانی و سلامت جسم و روان دانشجویان می کند اما به موازات آن به ورزش قهرمانی در بین دانشجویان نیز توجه ویژه‌ای داریم.

 قنبری در ادامه به اهمیت ورزش همگانی در ستاد وزارت بهداشت پرداخت و گفت، توجهمان به ورزش همگانی به قدری بالاست که در معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، اداره کل ورزش همگانی شکل گرفته و به ساماندهی ورزش همگانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌پردازد.

آیتم دیگر مراسم افتتاحیه اجرای برنامه گروه موسیقی محلی سوادکوهی بود، که این گروه با نواختن قطعات محلی و نیز اجرای برخی قطعات محلی دیگر استان‌ها توانست سالن را با خود همراه کند و دانشجویان را بار دیگر به شور و هیجان وا دارد.

پس از اجرای زیبای این گروه محلی‏، دکتر موسوی رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران برای دقایقی کوتاه به دعوت مجری مراسم برای حاضران سخن گفت و با قدردانی از تلاش های صورت گرفته به اهمیت توسعه و ترویج ورزش همگانی و نقش آن در جامعه و فضای دانشگاهی پرداخت.

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت با دو رویکرد به سراغ ورزش همگانی رفته است، گفت: توسعه و ترویج ورزش همگانی به دلیل ایجاد شور و نشاط و تاثیر آن بر سلامتی فرد و جامعه مورد توجه این نهاد قرار دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه در گذشته بیماری های واگیر مشکلات زیادی به جامعه تحمیل می کردند‏‌، گفت: خوشبختانه اینک این بیماری ها تا اندازه زیادی تحت کنترل است اما جای آن را بیماری هایی نظیر مشکلات قلبی و عروقی، چربی خون و ... گرفته است که پیشگیری و درمان آن در سایه انجام ورزش محقق می شود و ورزش همگانی به دلیل فراگیری زیادی که در جامعه دارد، می‌تواند ایفاگر نقش پررنگی در این خصوص باشد.

آیین افتتاحیه سومین دوره المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه های علوم پزشکی کشور با رژه کاروان‌های ورزشی دانشگاه های علوم پزشکی ادامه یافت و در این بخش دانشجویان به شیوه های مختلف و شعارهای جالب توجه تیم های مختلف را تشویق کردند.

پس از اتمام رژه کاروان های ورزشی، مشعل این دوره از المپیاد توسط”رامین ایری” دانشجوی رشته فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران روشن شد‎.

قرائت سوگندنامه المپیاد بخش پایانی این مراسم بود که ”بهنام بهادری” دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران پیش از قرائت آن از شرکت کنندگان در دوره سوم المپیاد و حاضران در سالن خواست آنان نیز سوگندنامه را با صدای بلند تکرار کنند.

اگرچه آیین افتتاحیه پس از دو ساعت و در ساعت ۱۲ به پایان رسید اما دانشجویان دقایق زیادی پس از پایان این مراسم در سالن ماندند و به گرفتن عکس یادگاری پرداختند.

گفتنی است سومین دوره المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه های علوم پزشکی از سوم تا هفتم اسفندماه در خزرآباد ساری برگزار می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.