یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵

نشست سراسری دبیران شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد

نشست دبیران شورای صنفی

ششمین نشست سراسری دبیران شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور صبح امروز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه با حضور اعضای شورا در محل صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش مفدا رفسنجان، در دومین روز از نشست سراسری دبیران شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، که با حضور دکتر  عباس عطوف مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت ودکتر مجیدمشکینی رئیس صندوق رفاه دانشجویان این وزارتخانه برگزار شد، جمعی از دبیران شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی به بیان مطالبات و نیازهای دانشجویی خود پرداختند.

دومین روز از نشست سراسری دبیران شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور با هدف تبادل نظر و ارایه نظرات، پیشنهادات و هم اندیشی دبیران شورای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در حال برگزاری است.

دبیران شورای صنفی مرکزی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در این نشست به نمایندگی از دانشجویان دانشگاه‌های خود به بررسی و طرح خواسته‌ها، نیازها و مطالبات صنفی خود شدند و در راستای ارایه راهکارهای لازم برای بهبود وضعیت صنفی دانشگاه‌های خود به بحث و تبادل نظر پرداختند.

بحث اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی و مطالبات در این خصوص، لزوم تشکیل شورای مرکزی، عدم موازی کاری با شورا در دانشگاه‌ها، بررسی بهتر نحوه اجاره بهای خوابگاه‌ها، بحث و تبادل نظر در خصوص لزوم افزایش وام‌های دانشجویی و همچنین لزوم برگزاری نشست‌های منطقه‌ای دبیران شورای صنفی و نیز تشکیل کمیسیون عالی برای بررسی بهتر مشکلات صنفی دانشجویان از جمله مباحث مطرح شده در این نشست است.

همچنین دبیران شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در این نشست در خصوص وضعیت بهداشت روانی دانشجویان و لزوم اهمیت بیشتر به این موضوع و همچنین آیین نامه اسکان دانشجویان میهمان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این نشست نمایندگان کارگروه های مختلف شورای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی به بیان خواسته ها، مطالبات، نیازها و مطرح کردن مشکلات و مسائل مربوط به کارگروه‌های خود می‌پردازند.

نمایندگان کارگروه های تغذیه، اسکان ومشاوره، آموزشی، پژوهشی و کارگروه رفاهی و تربیت بدنی در این نشست در حضور دکتر عباس عطوف مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت و دکتر مجید مشکینی رئیس صندوق رفاه دانشجویان به بیان نیازها ومطالبات خود می‌پردازند.

نمایندگان کارگروه تغذیه، خوابگاه، رفاهی و تربیت بدنی، پژوهش و آموزش  در این نشست در خصوص مطالبات و مشکلات صنفی و رفاهی دانشجویان و نیازهای مرتبط با کارگروه‌های خود به بحث وتبادل نظر خواهند پرداخت.

در ادامه این نشست جبار سوری نماینده کارگروه تغذیه دبیران شوراهای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به بیان مطالبات، نیازها وخواسته‌هایی دانشجویان پرداخت وخواسته‌های مشکلات نمایندگان دانشجویان را مطرح کرد.

تعیین تکلیف اصلاحات آیین نامه تغذیه که توسط این کارگروه در شهریورماه انجام شد، اظهار نظر و لزوم مشورت با شورای صنفی در بستن قراردادها و امور مناقصات‏، لزوم شفافف سازی با دانشجویان، بحث در خصوص برقراری راه ومجرای اداری و سازماندهی شده برای مکاتبه با مسئولان وزارت، لزوم نظارت بیشتر از سوی مسئولان دانشگاه و وزارت بهداشت بر پیمانکاران تغذیه‏، از جمله موارد مطرح شده از سوی جبار سوری نماینده کارگروه تغذیه دبیران شورای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی بود.

سوری دراین نشست گفت: بازدید و بازرسی حداقل دونفر از اعضای شورای صنفی از مواد غذایی استفاده شده توسط پیمانکار تغذیه  و نظارت بر مراحل طبخ وآماده کردن غذا اعم از سلف دانشجویان و آشپزخانه پیکانکار ضروری است که باید به این مسائل بیش از پیش توجه شود.

وی بر لزوم ملزم شدن تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی به دو منویی کردن وعده‌های غذایی تاکید کرد و گفت: ملزم شدن تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی  به تامین وعده صبحانه برای دانشجویان با توجه به اهمیت این موضوع‏، امری ضروری است.

سوری خاطرنشان کرد: استاندارد کردن وحداقل نزدیک کردن آنالیز غذایی دانشگاه‌ها در وعده‌های غدایی باید در دستور کار قرار گیرد. همچنین کافی نبودن دورچین‌های غذایی ومخلفات در وعده‌های غذایی بر اساس الگوی تغذیه سالم از جمله مواردی است که باید نسبت به آن توجه شود تا بتوان بر اساس این الگوی غذایی سالم قدم برداشت.

وی بر لزوم اختصاص بودجه لازم در حوزه تغذیه دانشجویان تاکید کردو گفت: صنعتی شدن وسایل طبخ غذا یکی از نکات محوری در خصوص تغذیه دانشجویان است که قطعا این صنعتی شدن به بهبود کیفیت پخت غذای دانشجویان کمک می‌کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.