شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷

شرایط عمومی سومین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام شد

آیین افتتاحیه دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

شرایط عمومی مسابقات ورزشی و مقررات فنی سومین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مشخص و اعلام شد.

به گزارش مفدا، در آستانه برگزاری سومین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که در خزرآباد ساری برگزار می‌شود، شرایط عمومی و مقررات فنی این دوره از مسابقات از سوی  اداره ورزش‌های همگانی اداره کل دانشجویی وزارت بهداشت اعلام شد.

بر اساس دستورالعملی که به همه دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است، در سومین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت، همه ورزشکاران و همراهان اعم از سرپرست، مربی، داور وغیره موظف به رعایت مقررات اردو، مسابقات و مفاد این دستورالعمل هستند و مسئولیت کامل نظم و رفتار دانشجویان هر دانشگاه یا دانشکده در طول مسابقات واردو برعهده سرپرست تیم و سرپرست کل تیم‌های ورزشی آن دانشگاه یا دانشکده است. در صورت عدم رعایت مقررات اردویی و یا سایر تخلفات، موارد در کمیته انضباطی مسابقات مطرح و در خصوص مجازات‌های مربوطه تصمیم‌گیری خواهد شد.

پذیرش دانشجو جهت شرکت در مسابقات

کسانی می‌توانند در مسابقات ورزشی دانشگاه‌ها/ دانشکده‌ها شرکت کنند که بر طبق آیین نامه آموزشی وزارت بهداشت، دانشجوی رسمی شناخته شده باشد.

شرکت دانشجویان با ملیت‌های غیرایرانی در مسابقات به شرط دارا بودن شرایط دانشجو بلامانع است.

فارغ التحصیلان:

فارغ التحصیلان می‌توانند  ماه بعد از فراغت از تحصیل خود در مسابقات شرکت کنند.

تبصره یک: تعیین زمان فارغ التحصیلی بر طبق آیین نامه‌های مصوبه وزارت بهداشت است.

دانشجوی میهمان:

دانشجوی میهمان می‌تواند از طرف دانشگاه میزبان بدون اخذ مجوز کتبی از دانشگاه مبداء در مسابقات شرکت کند. دانشجویانی که ترم تابستانی را در غیر از دانشگاه خود  می‌گذرانند دانشجوی میهمان محسوب نخواهند شد.

زمان و مکان:

زمان و مکان برگزاری جلسه هماهنگی و فنی پس از مشخص شدن میزبان و زمان دقیق برگزاری اعلام خواهد شد. قرعه کشی تیم‌ها شب قبل از مسابقه انجام می‌شود.

مسابقات متمرکز:

در مسابقات قهرمانی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی که به صورت المپیاد یا همزمان در چند رشته ورزشی به صورت متمرکز و در یک مقطع زمانی مشخص برگزار می‌شود، هر دانشجو تنها حق شرکت در یک مسابقه ورزشی را دارد.

لباس ورزشی:

لباس ورزشی ورزشکاران شرکت کننده یک دانشگاه/ دانشکده باید لباس متحدالشکل داشته باشد و در هر رشته ورزشی بر طبق قوانین و مقررات آن رشته، از  لباس همرنگ و دارای شماره استفاده نمایند( به مقررات فنی هر رشته ور زشی توجه شود)

سرپرست و مربی تیم‌ها:

سرپرست تیم اعزامی باید از اعضای رسمی دانشگاه مربوطه باشد و مسئولیت کامل دانشجویان در طول اردو و مسابقات برعهده وی است.

در یک رشته ورزشی یک فرد نمی‌تواند به عنوان مربی از دو دانشگاه معرفی شود.

در مسابقاتی که به صورت متمرکز در چند رشته یا به صورت المپیاد ورزشی برگزار می‌شود، دانشگاه باید یک نفر را به عنوان سرپرست کل کاروان تعیین و معرفی کند.

هر گونه پیشنهاد وانتقاد مربوط به اردو و مسابقه باید فقط از طریق سرپرست کل کاروان ورزشی دانشگاه/ دانشکده به مسئولان مربوطه منعکس شود.

در یک دوره مسابقات یک فرد نمی‌تواند مربیگری بیش از یک تیم را عهده دار باشد.

دانشجویانی که درالمپیاد ورزش‌های همگانی شرکت می‌کنند حق شرکت در المپیاد قهرمانی سال بعد را ندارند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.