سه‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۹

آغاز ثبت نام بیست و سومین جشنواره قرآن وعترت دانشگاه های سراسر کشور

آ‎غاز ثبت نام بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت

ثبت نام بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت، آغاز شد و علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت نام به سامانه جشنواره قرآن و عترت به آدرس guran.behdasht.gov.ir و یا به اداره امور فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی مراجعه نمایند.

به گزارش مفدا ایلام، مسابقات جشنواره قرآن، بهار سال آینده در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور آغاز شده و برگزیدگان به مرحله کشوری راه پیدا خواهند کرد.همچنین مرحله کشوری بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت تابستان سال آینده در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار خواهد شد. این جشنواره با حضور دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه ها برگزار می‌شود.که بخش های جشنواره شامل :

 بخش آوایی: قرائت تحقیق و ترتیل،ترجمه خوانی«حفظ(سوره واقعه با ترجمه،حفظ ۱،3،۵،۱۰،15، ۲۰ جزء و کل قرآن)، اذان، آیین سخنوری ،همخوانی تواشیح، ترجمه خوانی، دعا و مناجات خوانی)»

  1. بخش معارف قرآنی و سیره معصومین:« آشنایی با احادیث اهل بیت، مفاهیم نهج البلاغه، مفاهیم صحیفه سجادیه، حفظ موضوعی قرآن، آشنایی با ترجمه و تفسیرقرآن کریم، آشنایی با سیره معصومین،  احکام، پرسمان قرآنی و سبک زندگی قرآنی»
  2. بخش پژوهشی: «مقاله نویسی، تألیف کتاب، بررسی و نقد کتاب ،تلخیص کتاب»
  3. بخش فناوری: «تولید نرم افزار و اپلیکیشن وربات، کانال مجازی قرآنی»
  4. ادبی: «شعر،(نو –کلاسیک) داستان نویسی، نمایشنامه نویسی و فیلم نامه نویسی»
  5. هنری:«خوشنویسی(نستعلیق- شکسته نستعلیق –نسخ )، نقاشی( نقاشی خط – نقاشی دستی) ،عکس، تذهیب، فیلم کوتاه، معرّق و منبّت ، طراحی پوستر، نمایش ، پی نما»

هر داوطلب می‌تواند حداکثر در سه رشته، در سه بخش مجزا(به طور مثال: حفظ ۱۰ جزء، معرّق و احکام) و در یکی از گروه‌های دانشجویان، اساتید و کارکنان شرکت نماید و شرکت همزمان در رشته تواشیح و یکی دیگر از رشته‌های بخش آوایی مجاز می‌باشد.

ثبت نام در این جشنواره با آدرس guran.behdasht.gov.ir امکان پذیر است.

  ثبت نام بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت آغاز شد علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت نام به سامانه جشنواره قرآن و عترت مراجعه کنند

وی در این خصوص عنوان داشت : بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت در سه مرحله دانشگاهی،کشوری و ملی برگزار می شود و جشنواره ملی مختص دانشجویان است .

این جشنواره برای اساتید، کارکنان و دانشجویان تدارک دیده شده است.

وی با بیان اینکه ثبت نام این جشنواره در دانشگاههای علوم پزشکی کشور آغاز شده است، افزود: دانشگاه علوم پزشکی گیلان میزبان بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سال ۹۷ خواهد بود

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.