شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۰

راه اندازی سامانه واژه‌شناسی آموزش پزشکی با محوریت بسته‌های تحول و نوآوری

دکتر عطاءالله پورعباسی دبیر کمیته تحقیق و  توسعه معاونت آموزشی وزارت بهداشت

دبیر کمیته تحقیق و توسعه معاونت آموزشی وزارت بهداشت گفت: به منظور ایجاد زبان مشترک در بین دست‌اندرکاران حوزه آموزش علوم پزشکی سامانه واژه شناسی آموزش پزشکی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان طراحی و راه اندازی شده است.

به گزارش مفدا، دکتر عطاءاله پورعباسی دبیر کمیته تحقیق و توسعه معاونت آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد: از زمانی که بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی تدوین شد فعالیت‌های خوبی در سطح کشور در راستای این بسته‌ها آغاز شد و در حال حاضر که در مرحله استقرار این بسته ها هستیم، شاهدیم در کلان مناطق آمایشی اقدامات بسیار ارزشمندی دراین راستا انجام شده و گفتمان تحول در آموزش به گفتمانی عمومی در سطح دانشگاهها تبدیل شده است.

دکتر پورعباسی گفت: به موازات پیاده سازی این برنامه لازم است مفاهیم بنیادی در زمینه برنامه های تحول شناسایی شده و با تمرکز بر این مفاهیم زمینه برای بقای فرآیند تحول در آموزش علوم پزشکی فراهم شود.

دبیر کمیته تحقیق و توسعه معاونت آموزشی اضافه کرد: در همین راستا و به منظور ایجاد و ارتقای ادبیات مشترک در میان مسئولان، اساتید و دست اندرکاران حوزه آموزش پزشکی در خصوص تحول، سامانه برخط واژه شناسی آموزش پزشکی با محوریت بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان طراحی شده و اکنون با آدرس http://meterm.ir  قابل دسترسی می باشد.

دکتر پورعباسی خاطرنشان کرد: در این سامانه با توجه به استفاده از الگوی وب گاهی ویکی (WIKI) علاوه بر امکان دسترسی به تعاریف و مفاهیم واژه ها و اصطلاحات به کار رفته در بسته های تحولی، بستر لازم برای پیشنهاد، اضافه کردن واژه ها و مفاهیم دیگر مرتبط با آموزش سلامت و یا ویرایش تعاریف قبلی برای کاربران فراهم است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.