شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۲

دانشگاه علوم پزشکی تهران

اردوی توجیهی دانشجویان جدید شاهد و ایثارگر با شعار تلاش و بالندگی برگزار شد

شاهد و ایثارگر

پنج‌شنبه 29 مهرماه 95، اردوگاه شهید باهنر وابسته به وزارت آموزش‌وپرورش، میزبان جمعی از دانشجویان جدید شاهد و ایثارگر در رشته‌های مختلف، با حضور مسئولین دانشگاه بود.

به گزارش مفدای تهران: پنج‌شنبه 29 مهرماه 95، اردوگاه شهید باهنر وابسته به وزارت آموزش‌وپرورش، میزبان جمعی از دانشجویان جدید شاهد و ایثارگر در رشته‌های مختلف، با حضور مسئولین دانشگاه بود.
این اردوی یک‌روزه با حضور دکتر محقق معاون دانشجویی فرهنگی و دبیر ستاد دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه، حجةالاسلام والمسلمین دکتر عیسی زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر رحیمی مدیر کل محترم امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت،  الهی رییس اداره آموزش بنیاد شهید، دکتر پورمحمدیان مدیر امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه و جمعی از اساتید دانشگاه برگزار شد.
در ابتدا دکتر محقق ورود دانشجویان را به برترین دانشگاه کشور تبریک گفت و با پرداختن به اهمیت و جایگاه دانشجو، از دانشجویان خواست از ابتدا با برنامه ریزی جلو بروند و به حداقل ها بسنده نکنند.
وی با اشاره به ناملایماتی که در زندگی هر کسی وجود دارد از دانشجویان خواست توانمندی حل این مشکلات را در خود ایجاد کنند و در حل مشکلاتشان از کمکهای ستاد دانشجویان شاهد و ایثارگر بهره گیرند.
معاون امور دانشجویی بر لزوم توجه دانشجویان بر مسایل سیاسی، اجتماعی اشاره کرد و در عین حال به آنها سفارش کرد تا از هدف اصلی خود که همانا درس خواندن است، غافل نشوند.
ایشان به لزوم ارتباط نزدیک با افراد سببی خانواده تأکید کرد و از دانشجویان و والدینشان خواست در حفظ این روابط بیش‌ازپیش کوشا باشند.
سپس حجةالاسلام والمسلمین دکتر عیسی زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، در خصوص عوامل بالندگی و موفقیت، سخنانی ایراد کرد و ضمن اشاره به بعضی از اصول موفقیت از جمله شناخت،خود باوری، ارتباط با خدا، داشتن دوست شایسته، پرداختن به خوشی های حلال وداشتن ارزشهای اخلاقی و رفتاری، از دانشجویان خواست فرصت حضور در دانشگاه علوم پزشکی تهران را غنیمت بدانند، نسبت به وظیفه سنگین خود آگاه باشند و مراقب باشند تا هیچ چیز نتواند جلوی پیشرفت آنها را بگیرد.
ایشان همچنین با اشاره به تفکرات جاری در جامعه و فضاهای مجازی از دانشجویان خواست نسبت به هدف پدرانشان محکم باشند زیرا اقتدار امروز ایران نتیجه و ثمره زحمات شهدا، جانبازان و آزادگان است.
سخنران بعد دکتر رحیمی بود که با اشاره به آیین نامه شاهد و ایثارگر و تسهیلاتی که برای این دسته از دانشجویان در نظر گرفته شده از دانشجویان خواست از لحاظ تهذیب و تحصیل در جایگاه خوبی قرار گیرند زیرا سکان اداره کشور در آینده به آنان سپرده خواهد شد.
پس‌ازآن، الهی رییس اداره آموزش بنیاد شهید تهران بزرگ، ضمن عرض تبریک به دانشجویان موفقیت و تلاش دانشجویان و مدیریت زمان را از دلایل مهم موفقیت برشمرد و به دانشجویان تاکید کرد تا ارتباط با اساتید مشاور را هرگز از یاد نبرند.
در ادامه، دکتر پورمحمدیان مدیر ستاد امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه، سخنان مبسوطی در خصوص دلایل اجرای طرح دانشجوی پشتیبان ارائه کرد.
در بخش دیگری از این برنامه، به‌منظور آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان با دانشگاه، کار گروهی به‌صورت حلقه‌های مشاوره انجام شد.
حلقه‌های مشاوره در فضای باز اردوگاه و با حضور اساتید مشاور و دانشجویان به تفکیک دانشکده‌ها تشکیل شد که طی آن اساتید مشاور به سؤالات مختلف دانشجویان پاسخ دادند که البته به‌نوعی هم مراسم معارفه دانشجویان و اساتید بود.
در انتهای مراسم نیز دکتر پور محمدیان مدیر ستاد دانشجویان شاهد و ایثارگر به جمع‌بندی موارد طرح‌شده پرداخت و با دانشجویان گپ و گفت دوستانه‌ای داشت.
از نکات جالب‌توجه این مراسم، می‌توان به پخش کلیپ‌های متعدد که متناسب با مسائل روز جامعه انتخاب‌شده بودند اشاره کرد. بخصوص کلیپ برترین‌ها که باهدف شناساندن چهره‌های مطرح دانشجویان شاهد و ایثارگر تهیه‌شده بود. همچنین دکتر دهقان همسر جانباز و دانش آموخته مقطع دکترای رشته بیولوژی تولید مثل که یکی از این چهره‌ها بود، در سخنانی کوتاهی دلیل موفقیت خود را علاوه بر لطف پروردگار، تلاش، همت، پشتکار و مدیریت درست زمان معرفی کرد تا دانشجویان به تاسی از ایشان راه پیش روی خود را با موفقیت طی کنند.
این مراسم که هرساله به همت ستاد امور دانشجویان شاهد و ایثارگر برگزار می‌شود، نقش بسیار مؤثری در آشنایی این عزیزان با  اساتید مشاور، دانشجویان پشتیبان، فضای دانشگاه و ابعاد مختلف آن و همچنین ستاد شاهد دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.