شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۲

دکتر فاطمه راکعی نماینده مجلس ششم در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی لرستان

در دولت تدبیر و امید فضای سیاسی در دانشگاه باز شده است.

دکتر راکعی در جمع دانشجویان لرستان

فضای سیاسی دانشگاه‌ها نسبت به دو دولت قبل بازتر شده و موفقیت‌هایی در زمینه‌های بهداشت، فرهنگ و سیاست خارجی داشته‌اییم.

دکتر فاطمه راکعی نماینده مجلس ششم و مدیر انجمن شاعران ایران به دعوت انجمن اسلامی و کانون شعر و ادب اواخر مهرماه در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه از دین اسلام تفکر داعشی بیرون نمی‌آید افزود: داعش ریشه در خشونت‌طلبی‌های برخی فرقه‌های اسلامی دارد.

ایشان با اشاره به تندروی‌های وهابیون در سال‌های اخیر بر قرائت امام خمینی (ره) از دین مبین اسلام اشاره کرد و گفت ایشان زنده کننده اسلام حقیقی بودند و قراعت وی از دین اسلام باعث پیروزی انقلاب ۵۷ شد؛ دنبال کردن راه ایشان برابر با موفقیت جامعه است و برای اشاعه این دین باید کار پژوهشی کرد.

وی اتفاقات سیاسی چندسال اخیر را تلخ اما متحد کننده اصلاح طلبان دانست و گفت: نتیجه این همبستگی در گام اول، پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ و در گام دوم، پیروزی در انتخابات مجلس سال ۹۴ است، که امیدوارم این پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ تکرار شود؛ دولت در ۴ سال اول علی‌الرغم تمام فشارها و هم صدا نبودن مجلس، موفقیت‌های زیادی در زمینه‌های بهداشت، فرهنگ و سیاست خارجی داشته‌اییم و تنها در عمل کردن به بعضی وعده‌های سیاسی و داخلی موفق نبوده که در صورت حمایت مردم این وعده‌ها در ۴سال دوم با کمک مجلس عملی خواهد شد.

دکتر راکعی در ادامه صحبت‌هایشان روحیه خشونت‌آمیز و دور از اخلاق بعضی چهره ها و گروه‌های سیاسی را رفتار داعشی خواندند و تأکید  کردند که اصولگرایان اصیل و واقعی هرگز چنین رفتاری ندارند، ما با اصوالگرایی مشکل داریم که جبهه پایداری از دل آن بیرون آمد. همه مسلمانیم و اخلاق در اسلام حرف اول را می زند، همانطور که پیامبر ما برای تکمیل مکارم اخلاقی مبعوث شد اوج این مکارم را در رفتار ائمه معصوم و در واقعه عاشورا مشاهده می‌کنیم تمام احزاب و چهره‌های سیاسی اعم از اصلاح طلب، اصولگرا و... برادر و دارای آرمان‌های مشترک با راهکارهای مختلف هستند بن به فرمایشات مقام معظم رهبری تعامل و همکاری راه دستیابی به این آرمان‌هاست.

در ادامه به باز شدن فضای سیاسی در دانشگاه ها در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و اذعان داشت فضای خفقان سیاسی دانشگاه‌ها از بین رفته و در صورت مشاهده چنین فضایی انجمن باید وارد عمل شده و حامی دانشجویان باشد؛ وی تشکل‌های بسیج و انجمن را به تعامل و همکاری دعوت کرد و تمام دانشجویان را موظف به ترویج اخلاق سیاسی آکادمیک دانست.

دکتر راکعی به نقش زنان در انقلاب و اداره جامعه پرداخت و گفت: زنان باید با درایت و مدیریت و احساس مادرانه خود در انتخابات شوراهای شهر و روستا مشارکت جدی داشته باشند زیرا زنان به صلح، آشتی و عدم خشونت کمک خواهند کرد؛ سهم‌خواهی در عرصه‌های پایین قدرت سیاسی بخاطر عدم نظارت استصوابی باعث شرکت در مدیریت کلان خواهد شد. زنان باید در جامعه و فضای سیاسی هم ایفای نقش کنند و برای آماده سازی نسل فردای جامعه کمک کننده باشند.

دانشجویان در پایان سوالات خود را مطرح نمودند دکتر راکعی پس از پاسخ به سوالات با  خواندن اشعاری از خودشان سخنان خود را پایان داد.

گفتنی است این مراسم با شعرخوانی دانشجویان، اهداء لوح تقدیر به شاعران  و پخش نماهنگ همراه بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.