پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۹

با حضور شاغلین در خوابگاهای دانشجویی برگزارشد.

جلسه امر به معرف ونهی از منکر

جلسه

جلسه امر به معرف ونهی از منکر با حضور مسول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ،معاونت فرهنگی و دانشجویی و مدیران حوزه وشاغلین در خوابگاهای دانشجویی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری مفدا در همدان در این جلسه ابتدا حجت الاسلام خوش باور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گفت:امر به معروف ونهی از منکر دو فریضه بزرگ و دو فرع از فروع ده ‌گانه دین مبین اسلام محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به عنایت خاص قرآن کریم به این موضوع و نیز سیره‌ی نظری و عملی پیامبراکرم(ص) و دیگر اولیای دین،به تبیین این فریضه از نگاه مولای متقیان پرداخت وادامه داد: آن حضرت امر به معروف و نهی از منکر را عنایت دین، قوام شریعت و با فضیلت‌ترین اعمال بندگان خدا توصیف می‌نماید که حتی از جهاد در راه خداوند نیز بالاتر است.

خوش باور افزود: از دیدگاه آن حضرت این دو فریضه برکات فراوانی در جامعه اسلامی به دنبال دارد و در مقابل ترک آنها مستوجب نزول بلا و خطرات زیادی است. مراتب سه‌گانه امر و نهی(قلبی، لسانی، یدی) خصوصیات آمر و ناهی، رابطه امر به معروف و نهی از منکر با جهاد و اقامه حدود و نیز لزوم نصیحت کردن و نصحیت پذیرفتن، همچنین فضیلت امر و نهی عوام نسبت به خواص، و رعایا نسبت به حکام، از دیگر فرازهای بیانات علوی در تبیین جایگاه و ارزش امر به معروف و نهی از منکر است.

سپس دکتر ابراهیم  جلیلی معاونت دانشجویی و فرهنگی با بیان مطالبی در خصوص قوانین ومقررات خوابگاهای دانشجویی گفت: باید دانشجویان خوابگاه از قوانین اسکان در خوابگاه مطلع باشند وراعایت این قوانین باید مد نظر قرار گیرد.

در ادامه  جواد صفری مدیر امور دانشجویی بر به ضرورت حفظ کرامت و جایگاه دانشجویان و احترام متقابل بین همکاران تاکید کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.