دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۳

ایجاد رضایتمندی و جلب اعتماد مردم به مسئولین موجب استحکام نظام خواهد شد

اهواز

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهوازدر نشست معاونین فرهنگی دانشجویی و مسئولین مفداهای جنوب غرب کشور: همبستگی بین مردم و مسئولین از مولفه های بسیار مهمی است که می تواند نقش موثری در استحکام نظام داشته باشد.

به گزارش مفدا اهواز، دومین نشست مدیران مفداهای منطقه جنوب غرب کشور(اهواز، دزفول، لرستان، بهبهان، آبادان و شوشتر) با حضور معاونین فرهنگی و دانشجویی این منطقه، یکشنبه ۸ بهمن ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی دزفول برگزار شد.

 در ابتدای جلسه، دکتر چگنی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی دزفول ضمن خیر مقدم به میهمانان با اشاره به تعاریفی از جایگاه روابط عمومی درهر سازمان و نهادی، روابط عمومی را  چشم، گوش و زبان  سازمان خواند و گفت: خوشبختانه از زمان تشکیل واحدهای مفدا در معاونت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ها ورشد چشمگیر مفداها نقش روابط عمومی بیش از پیش نمایان شد. 

در ادمه جلسه، فرهاد سخاوت، مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه دزفول به ارائه گزارشی از اقدامات مفداها از زمان تشکیل پرداخت.

دکتر ساسان موگهی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز با تاکید به نقش موثر روابط عمومی ها بویژه در معاونت های فرهنگی و دانشجویی که بیشترین ارتباط را با دانشجویان دارند اشاره کرد و گفت: روابط عمومی در هر نهادی می تواند تاثیر به سزای  در جلب اعتماد کارگزارن دولت ها با مردم داشته باشند و یکی از مهم ترین مولفه ها در استحکام هر نظامی نیز همین مسئله اعتماد و رضایتمندی مردم به مسئولین است.

وی گفت: برقراری ارتباط دو سویه با مخاطبین بویژه با دانشجویان که در واقع مخاطبین اصلی معاونت های فرهنگی و دانشجویی هستند اهمیت بسیار زیادی دارد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز  با اشاره به تاثیرات فضای مجازی بر زندگی مردم در جوامع امروز تصریح کرد، بدون شک هر نوآوری مزایا و معایبی دارد و اگر ما درک درستی از نحوه استفاده از نوآوری نداشته باشیم معایب و خطراتش می تواند دامنگیر خودمان شود، لذا فضای مجازی پتانسیل های زیادی دارد که ما باید تلاش کنیم از  این پتاسنیل ها به نحو احسن بهره مند شویم.

موگهی ادامه داد:  مسئول یک رسانه باید بتواند مخاطب شناسی کند و متناسب با نیاز و ذائقه مخاطبش رسانه را مدیریت کند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، تشکیل کمیته های دانشجویی مفدا در روابط عمومی ها را از نقاط قوت مفداها خواند، و گفت بدون شک بهترین شخص برای شناسی ذائقه دانشجویی و مسائل و مشکلات دانشجویان ، خود دانشجویان هستند که تشکیل کمیته های دانشجویی مفداها در کنار مسئولین روابط عمومی ها این امکان را فراهم کرد.

دکتر شیخیان، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: روابط عمومی زبان گویای سازمان است، و از آنجایی که در حوزه معاونت‌ به اندازه کافی از طریق کانون ها، تشکل ها و نشریات نقد یک طرفه معاونت توسط مخاطبین را داریم، روابط عمومی‌ها سعی کنند نقدها را به همراه پاسخ مسئولین منعکس کنند و  چهره معاونت فرهنگی را حداقل آنگونه که هست، بنمایانند.

دکتر مجتبی کلانتر، معاون فرهنگی دانشجویی دانشکده شوشتر ادامه داد، تشکیل واحدهای مفدا در معاونت های فرهنگی و دانشجویی فرصت مناسبی  برای مقابله با فضای غیرقابل مهار مجازی است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشکده علوم پزشکی بهبهان نیز بیان کرد، حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی حقیقتا حوزه مظلومی است.

در ادامه جلسه مسئولین روابط عمومی نیز به بیان نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود پرداختند و در راستای بهبود عملکرد مفداها به بحث و تبادل نظر پرداختند.

گفتنی است در حاشیه این نشست دکتر موگهی بهمراه دکتر پاکزاد، مسئول برنامه ریزی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه اهواز به معرفی و تشریح سند چشم انداز توسعه ۱۴۰۴ و فسلفه تشکیل قطب های دهگانه در کشور پرداختند و با نظر معاونین فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های منطقه جنوب غرب کشور، دکتر ساسان موگهی معاون فرهنگی ودانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز به عنوان "دبیر کارگروه تخصصی معاونین فرهنگی دانشجویی منطقه چهار آمایشی( جنوب غرب کشور) "منتخب شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.