دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰

قرآن وعترت

بحرالعلوم: تنوع ایده‌پردازی در حوزه قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی بسیار خوب است/ تاکید بر مشارکت کارشناسان در طراحی برنامه‌های قرآنی

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، با اشاره به تنوع بسیار خوب در حوزه ایده‌پردازی قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی، خواستار مشارکت کارشناسان قرآنی دانشگاه‌ها در تدوین طرح و برنامه سال ۹۷ این مرکز شد.

به گزارش مفدا، نخستین روز چهارمین دوره توسعه مهارت‌ها و توانمندسازی مدیران فرهنگی و کارشناسان قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی امروز هشتم بهمن ماه در مجتمع فرهنگی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در خزرآباد ساری آغاز شد.

دکتر محمدمهدی بحرالعلوم، رییس مرکز قرآن وعترت وزارت بهداشت در بخشی از مراسم آغازین این دوره، فعالیت های قرآنی مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در سال جاری را مناسب ارزیابی کرد و گفت: بخشی بزرگی از کسب رتبه نخست قرانی در بین دستگاه‌های آموزش عالی کشور توسط وزارت بهداشت مرهون تلاش کارشناسان قرآنی دانشگاه های علوم پزشکی است.


وی با بیان نقل قولی از رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها مبنی بر الگو قرارگرفتن فعالیت های قرآنی وزارت بهداشت توسط سایر دستگاه‌های آموزش عالی گفت: در دانشگاه‌های علوم پزشکی تنوع خوبی در حوزه ایده‌پردازی قرآنی وجود دارد اما در اجرای ایده‌ها کار فراوانی در پیش رو داریم.

بحرالعلوم با اشاره به اینکه طرح و برنامه سال آینده مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در حال نهایی شدن است، دوره توانمندسازی مدیران فرهنگی و کارشناسان قرآنی دانشگاه های علوم پزشکی را فرصت مناسبی برای ارائه پیشنهادات و بررسی این برنامه دانست.


رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود به برخی تغییرات اخیر در معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت نیز پرداخت و گفت: بر اساس توافقات انجام شده با اداره کل فرهنگی این معاونت از این پس«ستاد اقامه نماز»، «شورای امر به معروف و نهی از منکر»، «شورای عفاف و حجاب» و «کانون‌های مذهبی» زیر نظر مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت اداره خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به نحوه پاسخگویی دانشگاه ها به مکاتبات ستاد خواستار توجه و سرعت بیشتر در این خصوص شد و بر مشارکت کارشناسان قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی در طراحی برنامه های قرآنی وزارت بهداشت تاکید کرد

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.