شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۴

تفاهم‌نامه‌ای فی‌مابین دانشگاه علوم پزشکی سمنان و دانشگاه بین‌المللی قرقیزستان منعقد شد

semnan

دکتر مهدی شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان اعلام کرد: بر اساس انعقاد تفاهم‌نامه مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و دانشگاه بین‌المللی قرقیزستان، موسسه‌ای در حوزه همکاری‌های علمی و جذب دانشجو در منطقه آسیای میانه در قرقیزستان ایجاد می‌شود.

به گزارش مفدا سمنان ظهر روز پنج‌شنبه پنجم بهمن‌ماه، هیاتی از دانشگاه بین‌المللی قرقیزستان در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان حضور یافتند.

در نشست روسای دو دانشگاه علوم پزشکی سمنان و دانشگاه بین‌المللی قرقیزستان، دکتر شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان ضمن خیرمقدم به پروفسور اصلی بیک حیدر علی‌اف رئیس دانشگاه بین‌المللی قرقیزستان، بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به‌عنوان نماینده وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در آسیا میانه زمینه همکاری مشترک فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، بهداشتی و درمانی را پیگیری می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در این نشست ضمن تشریح جایگاه آموزش و پژوهش در این دانشگاه، عنوان داشت: این دانشگاه دارای زیرساخت‌های مطلوب آموزشی، پژوهشی، بهداشتی و درمانی است و با توجه به وجود این زیرساخت‌ها، زمینه همکاری بین دو دانشگاه کاملاً فراهم است.

وی با اشاره به اهمیت توسعه همکاری فی‌مابین دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با جمهوری قرقیزستان، گفت: در راستای بین‌المللی سازی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، جلسات متعددی با دانشگاه‌های این کشور در زمینه‌های مختلف برگزارشده است. امیدواریم نتایج این نشست‌ها به توسعه همکاری بیش‌ازپیش این دو دانشگاه کمک نماید.

پروفسور اصلی بیک حیدر علی‌اف رئیس دانشگاه بین‌المللی قرقیزستان، ضمن تشکر از دکتر شادنوش رئیس دانشگاه پیرامون این نشست، خاطر نشان کرد: دانشگاه بین‌المللی قرقیزستان سابقه بیست‌وپنج‌ساله دارد و دانشجویان از نقاط مختلف دنیا در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه بین‌المللی قرقیزستان، با اشاره به جایگاه علوم پزشکی ایران در دنیا، عنوان کرد: دانشگاه بین‌المللی قرقیزستان تمایل دارد با این دانشگاه در زمینه علوم پزشکی همکاری نماید و در این مسیر تمام تلاش خود را بکار می‌گیرد تا زمینه همکاری‌های مشترک فراهم گردد.

شایان‌ذکر است: در این نشست، تفاهم‌نامه‌ای همکاری‌های پیرامون توریسم درمانی، آموزشی، پژوهشی، تبادل استاد و دانشجو، تربیت نیروی انسانی متخصص، برگزاری دوره‌های آموزشی و همکاری‌های مشترک تحقیقاتی به امضای طرفین رسید.

گفتنی است: در حاشیه این نشست پروفسور اصلی بیک حیدر علی‌اف رئیس دانشگاه بین‌المللی قرقیزستان، از مراکز آموزشی، تحقیقاتی در مجتمع آموزشی دانشگاه و مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کوثر بازدید کرد.

همچنین در این سفر یک‌روزه رئیس دانشگاه بین‌المللی قرقیزستان به دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، رفیع الدین اسفار اف، دکتر شهیدی و سخنور وی را همراهی کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.