یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰

وقتی خاک نفس مردم خوزستان را می گیرد !!

اهواز

اعلام وضعیت اضطراری در پی وقوع گرد و خاک شدید زندگی مردم خوزستان را در سه روز متوالی مختل و ۶۹۷ را به علت عارضه های تنفسی ناشی از گرد و خاک روانه بیمارستان ها کرد

به گزارش مفدا اهواز، وقوع پدیده گرد و خاک شدید با منشا داخلی استان در روز جمعه ۲۹ دی ماه، روز ملی هوای پاک، نفس مردم خوزستان را حبس کرد.  برخی اعلام های هواشناسی از میزان ۶۶ برابری حد مجاز ریزگردها در خوزستان خبر داده اند بطوری که تابلوی نشانده میزان آلودگی نصب شده در برخی نقاط شهر اهواز از نمایش میزان آلودگی ناکام ماند.

پروازهای فرودگاه بین المللی اهواز لغو شد.

ورود توده جدید گرد و خاک به استان و تداوم این پدیده در روز شنبه ۳۰ دی ماه مدارس ۱۸ شهرستان استان خوزستان را به تعطیلی کشاند.ساعت کارای ادارات به ساعت  ۱۲ تقلیل پیدا کرد.

بر خلاف تعطیلی بسیاری از دستگاه های دولتی استان و البته تعطیلی کلاس های درس و کارآموزی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اهواز امتحانات پایان ترم دانشجویان  در روز شنبه ۳۰ دی ماه برگزار شد و  تعدادی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اهواز راهی بیمارستان شدند.

به گزارش قائم مقام دانشگاه  علوم پزشکی اهواز  ۶۹۷ نفر از ظهر روز جمعه تا صبح روز یکشنبه به علت مشکلات تنفسی ناشی از گرد و خاک به بیمارستان های استان مراجعه کردند که ۸ نفر از آنان در بخش مراقبت های ویژه بستری شد.

استمرار پدیده گرد و خاک در روز یکشنبه یکم بهمن ماه باعث لغو امتحانات  دانشجویان دانشگاه ها از جمله دانشگاه علوم پزشکی اهواز شد.

آلودگی شدید هوا در روز یکشنبه، مدارس و ادارات بسیاری از شهرستان های استان را مجددا به تعطیلی کشاند.

وقوع پدیده های مداوم گرد و خاک از جمله مهم ترین مشکلات زیست محیطی استان خوزستان در طی چند سال گذشته است که توجه ویژه دولتمردان برای رفع این معظل را می طلبد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.