شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۸

مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی واموردانشجویی

پوشش گسترده اخبار فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی در پایگاه‌های مفدا

معماری

مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در نهمین اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به پوشش گسترده اخبار فعالیت های فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی توسط پایگاه های اطلاع رسانی مفدا، گفت: هم اینک این پایگاه ها به طور روزانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ خبر تهیه، تولید و منتشر می کنند.

به گزارش مفدازنجان به نقل از مفدا، مهدی معماری، مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در نهمین اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت که ۱۹ دی ماه در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، به تشریح سیاست های رسانه ای معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت پرداخت و گفت: با تغییراتی که در دولت یازدهم در حوزه معاونت صورت گرفت، برنامه های مختلفی در این معاونت پیگری شد.

وی افزود: با بررسی های انجام شده دریافتیم که هیچ رسانه ای برای پوشش فعالیت های فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی وجود ندارد و بسترهای موجود نیز بسترهای مناسبی نبودند. بنابراین در اقدام نخست از دانشگاه ها خواستیم تا توجه بیشتری به واحدهای روابط عمومی نشان دهند؛ اقدام دیگری که انجام دادیم راه اندازی ۶۵ پایگاه اطلاع رسانی مفدا در دانشگاه های علوم پزشکی و فراهم کردن بستری مناسب در این حوزه بود.

مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت اظهار کرد: هم‌اکنون به صورت روزانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ خبر از فعالیت های فرهنگی دانشجویان در این پایگاه ها منتشر می شود؛ در این پایگاه از یکی از قویترین نرم افزارهای رسانه ای موجود بهره برده ایم که ویژگی های منحصر بفردی دارد. در راه اندازی این پایگاه ها از دانشگاه های علوم پزشکی هیچگونه هزنیه ای اخذ نشد و پشتیبانی فنی این سایت ها نیز بر عهده ستاد وزارت خانه است.

وی افزود: از سال گذشته تاکنون دو نشست سراسری مدیران روابط عمومی معاونت ها برگزار کرده ایم و با انجام انتخابات شورای هماهنگی مفداها شکل گرفت که تصمیمات اصلی در این شورا گرفته می شود. یکی از این اقدامات این شورا تهیه و تدوین شیوه نامه ارزیابی مفداهای دانشگاهی است که نخستین ارزیابی مفداها را در آینده نزدیک انجام و اعلام خواهد کرد. اقدام دیگر این شورا تدوین آیین نامه کمیته های دانشجویی مفدا به منظور استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های آنان است.

معماری راه‌اندازی شوراهای اطلاع‌رسانی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ها را از دیگر اقداماتی خواند که در حیطه روابط عمومی مورد توجه قرار گرفته و به دانشگاه‌ها نیز ابلاغ شده است تا این شوراها سیاست‌های درون دستگاهی خود برای اطلاع رسانی را تشریح و بررسی کنند و مفداها بر اساس آن عمل کنند.

وی در ادامه به تشریح مشکلات در حوزه اطلاع رسانی معاونت های فرهنگی و دانشجویی پرداخت و گفت: مهم ترین مشکل ما در حوزه نیروی انسانی کارامد و موثر است؛ مساله دیگر عدم توجه به انتقادات و مشکلات دانشجویی و بازتاب آن در پایگاه های اطلاع رسانی مفدا است؛ در این حوزه نیازمند تجدید نظر جدی مسوولان و معاونان فرهنگی و دانشجویی هستیم و مساله آخر زیرساخت های فنی و تجهیزات مورد نیاز روابط عمومی ها است که باید نسبت به تهیه و تجهیز این واحدها اقدام کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.