شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵

دکتر جمیل صادقی فر در نهمین اجلاس معاونین فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت: در حوزه فرهنگی ودانشجویی کشور در مسیر تحول قدم بر می‌داریم

نهمین اجلاس معاونین فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

دراین اجلاس که با حضور دکتر محمد رضا فراهانی معاون وزیر بهداشت دکتر جمیل صادقی فر در کنار تعدادی از معاونین فرهنگی دانشجویی به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

به گزارش مفدا ایلام، دکتر جمیل صادقی فر معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در این اجلاس بر لزوم رفع مشکلات صنفی، رفاهی، دانشجویی و فرهنگی دانشجویان تاکید کردو گفت: امروزه می‌توان با افتخار گفت که در حوزه فرهنگی و دانشجویی اقدامات موثری در راستای مسائل صنفی، رفاهی، معیشتی دانشجویان انجام می‌گیرد و باید به جرات گفت در حوزه فرهنگی و دانشجویی اگر چه در حال دویدن نیستیم و حرکت‌مان شتاب‌دار نیست اما در مسیر تحول  در حال راه رفتن هستیم. وی اضافه کرد ما باید طوری در محیط‌ها و فضاهای دانشگاهی عمل کنیم که ارزش افزوده برای دانشجویان و مخاطبان‌مان ایجاد کند. باید در راستای کسب رضایت، آرامش و رفاه بیشتر دانشجویان و جامعه هدف و همچنین شکوفا کردن استعدادهای فرهنگی و ورزشی دانشجویان و کارکنان گام‌های موثری برداریم. معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به اینکه خوشبختانه عملکرد مشارکت تیم‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی ایلام در چند سال اخیر به درستی حرکت خود را ادامه داده است.اضافه کرد ما در دانشگاه علوم پزشکی ایلام این جسارت را کردیم که از حوزه دانشجویی در دانشگاه پا را فراتر بگذاریم و در حوزه فرهنگی کارکنان و اساتید دانشگاه ورود کنیم که در این راستا خوشبختانه از دو ماه گذشته برنامه‌های متنوع فرهنگی برای این عزیزان در نظر گرفته‌ایم . و موفقیت بدست آمده در این زمینه حاصل تعاملات خوب با مسئولان دانشگاه‌ بوده است. دکتر جمیل صادقی فر بحث خوابگاه‌های دانشجویی را یکی از اولویت‌ها عنوان کرد و گفت: اگر بخواهم به مهم‌ترین مشکل دانشگاه اشاره کنم قطعا مساله خوابگاه‌های دانشجویی است که قطعا باید به این مساله توجه  و عنایت بیشتری داشت و در مسیر حل این مساله قدم‌های محکمی برداشت چرا که در برخی از استان‌ها از جمله استان ایلام بحث خوابگاه‌های دانشجویی همواره به عنوان یکی از دغدغه‌های دانشجویان به شمار می‌رود. البته در حوزه خوابگاه‌های پسران  و تامین اسکان آنها به دلیل اینکه تعداد پذیرش پسران کمتر است مشکلی در چند سال آینده به لحاظ اسکان نخواهیم داشت اما در خصوص خوابگاه‌های دختران مشکلاتی داریم چرا که در دانشگاه فقط خوابگاه ملکی داریم و این خوابگاه نخستین سازه‌ای بود که در دانشگاه شکل گرفته و شاید عمرش به قدمت بیش از ۳۰ سال باشد و بقیه خوابگاه‌ها هر چند مناسب هستند اما خوابگاه‌هایی اجاره‌ای و مشارکتی هستند.ما سعی کردیم در خوابگاه‌های که اجاره کرده‌ایم، از عوامل دانشگاه در مدیریت و رسیدگی به آن استفاده کنیم.

وی بر لزوم توجه بیشتر به بحث خوابگاه‌های دانشجویی در مناطق کم برخوردار تاکید کرد و گفت: برای اینترنت خوابگاه‌ها در دانشگاه مشکلاتی داریم که باید به آن توجه جدی کرد به هرحال بحث اینترنت و فضای مجازی به آموزش دانشجویان مرتبط است و دانشجویان به دلیل ضرورت و ارتباط با فضای مجازی در راستای فعالیت‌های پژوهشی و دانشگاهی خود، حق دارند از اینترنت کافی و پرسرعت بهره‌مند شوند. به نظر می‌رسد باید حوزه آموزشی در این راستا در خصوص حل مشکلات یاریگر ما باشد و در راستای ساماندهی و ساخت سالن مطالعات و همچنین تجهیز امکانات آموزشی در خوابگاه‌ها به ما کمک کند. هرچند با تعامل با آنها توانستیم بخشی از مشکلات را حل کنیم اما اگر این موضوع به صورت قانونمند شود بهتر می‌توان در مسیر پیشرفت حرکت کرد.

دکتر جمیل صادقی فرتشکیل نشدن چارت دانشکده‌ها را از جمله مشکلات این دانشگاه ذکر کرد و گفت: متاسفانه چارت سازمانی دانشکده‌ها هنوز تشکیل نشده و خیلی از دانشکده‌های ما اسما مستقل هستند و حتی دانشجویان برای حل مشکلات ایاب و ذهاب مستقیما به معاونت فرهنگی ودانشجویی دانشگاه مراجعه می‌کنند. متاسفانه دانشکده‌ها، کارشناسان دانشجویی در چارت‌هایشان ندارند و می‌طلبد دانشکده‌ها این چارت برای‌شان تعریف شود تا بتوانند خودشان مستقل رفتار کنند.

وی در ادامه سخنان خود به بحث توسعه ورزش و تربیت بدنی در دانشگاه اشاره کرد وگفت: موضوع ورزش همواره یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان در فضاهای دانشگاهی است . ضروری است برای تقویت حوزه ورزش در میان کارکنان و اساتید، فعالیت‌های مضاعفی انجام داد چرا که هنوز در خیلی از دانشگاه‌ها مثل دانشگاه علوم پزشکی ایلام برای بحث ورزش اساتید و کارکنان اتفاق خوبی نیفتاده است..

http://www.mefda.ir/d/2018/01/09/4/153029.jpg

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.