سه‌شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴

حق طلبی/ انتقال فرهنگ انقلابی/تقویت بنیان های علمی/حاکم شدن اخلاق بر فضای علمی از مولفه های تربیت جوان مومن و انقلابی است

اهواز

آیت الله حسن زاده، امام جمعه موقت شهرستان اهواز: در تحرکات اخیر شعارهای تحت عنوان نه اصلاح طلب و نه اصولگرا شنیده می شد. دراین شعار اصل نظام و کارامدی نظام مورد هدف قرار گرفته بود و ما باید بیش از پیش هوشیار باشیم که عده ای از خارج کشور نتوانند از مسائل و مشکلات داخلی ما سوءاستفاده کنند.

به گزارش مفدا اهواز، در "کنگره ملی" مصطفای شهید با گفتمان جوان مومن انقلابی و پانزدهمین سالگرد تدفین شهدای گمنام در دانشگاه علوم پزشکی اهواز، آیت الله حسن زاده، امام جمعه موقت شهرستان اهواز، ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان برنامه بویژه خانواده های شهدا و تشکر و قدردانی از متولیان برگزاری این کنگره ملی، گفت: دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز مفتخر است به عنوان نخستین دانشگاه کشور میزبان پنج شهد گمنام بود که البته در مسیر دفن شهدا در دانشگاه  موانعی وجود داشت ولی با تلاش های انجام گرفته درنهایت ۵ شهید گمنام در۱۶ دی ماه۱۳۸۱ با حضور پرشور مردم و دانشگاهیان در دانشگاه به خاک سپرده شدند و پس از آن، دیگر دانشگاه های کشور به  این کار ارزشی اقدام کردند و خوشبختانه امروز بسیاری از دانشگاه ها مفتخر به وجود شهدا هستند.

وی با استعانت به آیات مکرمه قرآن و برخی روایات از جمله روایت حضرت محمد(ص) که فرمودند، هر خوبی، بالاترش خوبتری است و هر ارزشی، بالاترش ارزشی است تا اینکه شخصی در راه خدا کشته شود که بالاتر از آن چیزی نیست، گفت: آنچه که امروز قابل انکار نیست، عزت و سربلندی است که کشور عزیزمان در دنیا دارد و این مرهون خون شهدا و انقلاب است.

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به موقعیت کنونی ایران اسلامی در منطقه تصریح کرد: تمام سیاست های اسکتبار جهانی که به تعبیر به حق امام خمینی (ره) توسط آمریکا، شیطان بزرگ در منطقه طراحی و حمایت شده بود با جانفشانی های جوانان غیرتمند این مرزو بوم خنثی شد.

وی گفت: آمریکا خود را سردمدار حقوق بشر می خواند ولی خود حامی بدترین جنایت ها و جنایتکاران جهان از جمله عربستان صعودی و رژیم صیهونیستی اسرائیل است.

آیت الله حسن زاده به تحرکات اخیر در داخل کشور اشاره کرد و گفت: بخشی از این تحرکات از خارج کشور هدایت شدند ولی نباید فراموش کنیم که بخشی نیز به علت ناکارآمدی ما مسئولین بود که در کوتاه مدت با هوشیاری ملت خاتمه یافت ولی خطر واقعی وقتی رفع خواهد شد که ما با تمام وجود برای خدمت به مردم به صحنه بیاییم و همان روحیه ی انقلابی که مقام معظم رهبری فرمودند را داشته باشیم.

وی ادامه داد: دشمن می خواهد عزت، سربلندی و امنیت ما را هدف قرار دهد که ملت ما برای آن هزینه های زیادی داده است  و ما به آن افتخار می کینم. آنچه که بنده از شما اساتید محترم و اعضای هیئت علمی می خواهم این است که افتخارات جمهوری اسلامی را برای نسلی که امروز هستند بیان کنید که جوانان ما بدانند این کشور جهش های بسیاری به برکت انقلاب و روحیه انقلابی داشته است و ما موظف به انتقال این فداکاری ها و از خودگذشتگی های شهدا و امثال احمدی روشن ها  به نسل های آبنده هستیم.

 امام جمعه موقت اهواز در پایان گفت: طبع دانشجو اینگونه است که به وضع موجود اعتراض کند و این اعتراضات برای حرکت های رو به جلو ارزشمند است،ما باید برای حل مشکلات موجود به سراغ تقویت بنیان های علمی برویم، باید بر محیط های علمی اخلاق حاکم باشد. مسائل مادی نباید حرف اول جامعه باشد، آنچه که دشمن می خواهد، تفرقه است. در تحرکات اخیر شعارهای تحت عنوان نه اصلاح طلب و نه اصولگرا شنیده می شد. دراین شعار  اصل نظام و کارامدی نظام مورد هدف قرار گرفته بود و ما باید بیش از پیش هوشیار باشیم که عده ای از خارج کشور نتوانند از مسائل و مشکلات داخلی ما سوءاستفاده کنند.

گفتنی است این کنگره،۱۸ دی ماه ۱۳۹۶،با حضور پدر شهید،مصطفی احمدی روشن، خانواده های تعدادی از شهدای دانشجوی دانشگاه، شهدای مدافع حرم و مسئولین استانی و دانشگاهی در تالار شهدای دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.