سه‌شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲

جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار شد

فرهنگی

جلسه ی بررسی و شناخت ابعاد امر به معروف و نهی از منکر با حضور اعضای این شورا روز یکشنبه ۱۷ دی ماه ۹۶ در دفتر ریاست دانشگاه برگزار گردید.

به گزارش مفدا هرمزگان ، صدیقه رنجبر مدیر فرهنگی دانشگاه گفت :  در این جلسه چالش های پیش رو در زمینه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه علوم پزشکی از جمله  : نبود بستری مناسب جهت اجرای طرح، تاثیر پذیری جامعه دانشگاهی از تغییرات محیطی، عدم آگاهی و کارایی قوانین موجود مطالبی را عنوان کرد  و  در ادامه به مشارکت کلیه ی افراد در این فریضه اشاره کرد .

وی افزود :تاکید بر رعایت قوانین و مقررات و حمایت از اجرای این طرح، می تواند اولین گام در جهت تحقق اشاعه  امربه معروف در جامعه پزشکی باشد.

 حجت الاسلام والمسلمین سید عباس تقوی مسئول دفتری نهاد رهبری در دانشگاه در خصوص تعیین اولویت ها در زمینه امر به معروف و نهی از منکر  اشاره کرد.

در ادامه دکتر  سید حسین داودی رئیس دانشگاه گفت :  انسان ها مجموعه ای از رفتارها هستند و رفتار و منش ما باید مصادیق امر به معروف و نهی از منکر باشد. هر انسانی در ذات خود میتواند محل معروف و یا محل منکر باشد.  داوودی  افزود ورود به مسئله نهی از منکر باید در چهارچوب قوانین  باشد ولی مسئله امر به معروف باید از منظر دین و مذهب  مطرح گردد.

درپایان جلسه نیزمقرر  شد گروههای طلایه دارن معروف در سه گروه اساتید، کارکنان و دانشجویان تشکیل و فعال گردد.

شناسایی مهمترین شاخصهای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه دانشگاهی نیز از مصوبات جلسه بود.

شایان ذکر است معاونت فرهنگی و دانشجویی به عنوان مجری ثبت نام "نذر خدمت" دانشجویان فارغ التحصیل علاقه مند به شرکت در این طرح انتخاب گردید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.