یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷

در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

مراسم دانش آموختگی ۱۱۰ نفر از دانشجویان دانشکده پرستاری مامایی و پیراپزشکی برگزار شد

فرهنگی

مجموع ۱۱۰ نفر از دانشجویان رشته های مامایی ، مدارک پزشکی ، علوم آزمایشگاهی ، هوشبری ، اتاق عمل و فوریت های پزشکی روز چهارشنبه ۹۶/۱۰/۱۳ در سالن فارابی مجتمع پیامبر اعظم (ص) مراسم دانش آموختگی خود را جشن گرفتند.

به گزارش مفدا هرمزگان، دکتر مهربان شاهی رئیس دانشکده پرستاری، مامایی،پیراپزشکی در ابتدای این مراسم ضمن عرض خوش به دانشجویان وخانواده هایشان همچنین اساتید  وکارکنان دانشکده از دانش آموختگی ۱۱۰ نفر از دانشجویان این دانشکده خبر داد.

دکتر مهربان شاهی  همچنین از اساتید و کارکنان دانشکده به خاطر تلاش و زحماتی که برای این دانش آموختگان در طی دوران  دانشجویی انجام شده تشکر کرد و گفت : امیدواریم در سریع ترین زمان جذب دانشگاه و مراکز بهداشتی بشوند ودانش و علم خود بتوانند در جهت ارائه خدمات سلامت به مردم عزیز به کار گیرند.

وی افزود: طبق سیاستهای کلان دانشگاه و با پیگیرها و حمایتهای ریاست دانشگاه و معاون آموزشی امیدوارم به زودی شاهد پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشکده باشیم که شروع رشته های تحصیلات تکمیلی با رشته کارشناسی  ارشد  پرستاری بوده و ۲ و یا ۳ رشته دیگر بزودی در این مقاطع بتوانیم دانشجو پذیرش کنیم. خوشبختانه چند نفر از دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد پرستاری در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند مقطع کارشناسی را در همین دانشکده به پایان رسانده اند که باعث افتخار و خوشحالی ما  نیز هست و در پایان امیدوارم یا همت خودتان و زیر سایه پدر و مادر در ادامه مسیر فراگیری علم و دانش برای مقطع تحصیلی بالاتر و با جدیت تلاش کنید.

دکتر عبدالعظیم نجاتی زاده معاون فرهنگی و دانشجویی ضمن ابراز خوشحالی و خیر مقدم از  حضور در جمع دانشجوها، خانواده هایشان و اساتید و کارکنان و به حاضرین که در این جمع حضور داشتند گفت : به همه کسانی که در این موفقیتی که امروز شاهد آن هستیم دانش آموختگی این عزیزان سهم داشتند از خانواده و دانشجویان تا خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی تبریک عرض می کنم.

دانش اموختگان عزیز امزوز روز دانش آموختگی شماست و قرار است از این پس وارد جامعه بشوید و به مردم  و نظام سلامت خدمت کنید همانطور که در جریان هستید تا ۷ یا ۸ سال آینده کشور ما  وارد جامعه سالمندی می شود و جمعیت سالمندان از جوانان بیشتر می شود و سالمندی وارد نظام سلامت می شود و علل مرگ و میر را می توان بیشتر در حوادث، سرطانها و بیماریهای قلبی و عروقی دانست که متاسفانه بسیاری از هموطنان ما را به کام مرگ می کشاند.

از این رو نیاز است با این تغییرات که در شیوه زندگی ایجاد می شود، افراد طوری آموزش ببیند که پاسخگوی نیازمندیهای کشور و مردم باشند. بنابراین فارغ التحصیلان باید متناسب با شرایط جامعه آموزش ببینند و نگاه آنها، جامعه نگر باشد  نه بیمارستان نگر.

به خصوص دانشجویان رشته پرستاری چرا که بیش از ۵۰ تا ۸۰ درصد مراقبتهای سلامت توسط پرستاران و پرسنل فوریت های پزشکی انجام  می شود. پزشکان  با کمک این عزیزان در کار درمان موفق تر هستند.

پرسنل فوریتهای پزشکی که در لحظه طلایی در حوادث حضور پیدا میکندد اگر نتواند بحران بوجود امده را مدیریت کنند باعث مرگ و میر می شوند و برعکس اگر با علم و دانش به روز خود حادثه را درست مدیریت کنند باعث نجات جان حادثه دیدگان و از مرگ آنها جلوگیری شود که  این خیلی کار ارزشمند و بزرگی است.

معاون فرهنگی و دانشجویی در پایان پیشنهاداتی برای فارغ التحصیلان  ارائه کرد.

_راه انداری  کانون دانش آموختگان در دانشکده ها با هدف ارتباط بیشتر بین اساتید و مربیان و انتقال تجارب و شناخت نقاط قوت و ضعف در بیمارستانها و مراکز بهداشتی درمانی و تقویت نقاط ضعف  و قوت

_حرفه پرستاری را با پیشنهاداتی که از سوی خود پرستاران ارائه می شود به سوی پرستاری جامعه نگر سوق داده شود که این برنامه شروع شده ولی باید شتاب بیشتری بگیرد.

_برگزاری دوره های کوتاه مدت مثل سالمندی و موضوعاتی که متناسب با تغییر سیستم بهداشتی و درمانی ما باشد و به صورت ۲ یا ۳ ماهه ارائه شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.