یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹

قرآن وعترت

اعلام منابع آزمون رشته آشنایی با احادیث اهل بیت(ع) سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

منابع آزمون رشته آشنایی با احادیث اهل بیت(ع) بخش معارفی سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان مشخص شد.

به گزارش مفدا، منابع آزمون رشته آشنایی با احادیث اهل بیت(ع) بخش معارفی سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور از سوی دبیرخانه شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها مشخص و اعلام شد.

منابع آزمون رشته آشنایی با احادیث اهل بیت(ع) در مرحله دانشگاهی، منطقه‌ای، مرحله کشوری و جشنواره ملی به تفکیک از سوی شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها اعلام شد.

بنا بر این گزارش، منابع آزمون مرحله دانشگاهی رشته آشنایی با احادیث اهل بیت(ع) شامل کتاب گزیده اصول کافی، ترجمه محمد مهدی رضایی، نشر معارف، ( از ابتدای کتاب تا صفحه ۱۱۰) با قابلیت دانلود از اینترنت و همچنین منابع آزمون مرحله منطقه‌ای این رشته شامل کتاب گزیده اصول کافی، ترجمه محمد مهدی رضایی، نشر معارف( کل کتاب) با قابلیت دانلود از اینترنت می‌باشد.

همچنین منابع آزمون مرحله کشوری و جشنواره ملی سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور مشخص شد و بر اساس اعلام شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها، منابع آزمون رشته آشنایی با احادیث اهل بیت(ع) در مرحله کشوری شامل کتاب واژه‌های اخلاقی از اصول کافی، ابراهیم پیشوایی، نشر بوستان کتاب( از ابتدای کتاب تا صفحه ۱۰۵، ابتدای ستایش پروردگار با قابلیت دانلود از اینترنت و نیز منابع آزمون این رشته در جشنواره ملی شامل، کتاب واژه‌های اخلاقی از اصول کافی، نوشته ابراهیم پیشوایی، نشر بوستان کتاب( کل کتاب) با قابلیت دانلود از اینترنت است.

در سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان کشور که مرحله نهایی آن به میزبانی وزارت علوم سال آینده برگزار می‌شود، متسابقین در ۳۵ رشته در قالب ۶ بخش رقابت‌های خود را انجام خواهند داد.

مراحل دانشگاهی سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن وعترت دانشگاهیان سراسر کشور  بنا به  تصمیمات داخلی دستگاه‌های ۸ گانه عضو شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها، از آذر تا اسفند ماه جاری برنامه ریزی شده که طبق جدول زمان بندی وهماهنگی در اختیار دبیرخانه این شورا قرار گرفته است.

همچنین مرحله نهایی و اختتامیه سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور که به میزبانی وزارت علوم برگزار خواهد شد، آبان ماه سال آینده در هفته قرآنی دانشگاه‌ها برنامه‌ریزی شده است که زمان بندی دقیق این برنامه‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.

 رشته مطالعاتی سبک زندگی اسلامی- ایرانی از جمله رشته‌هایی است که امسال در جشنواره سی و سوم بعنوان رشته جدید به جشنواره اضافه شده است. همچنین در بخش فناوری اطلاعات تولید اپلیکشین و ربات‌های قرآنی در فضاهای مجزای از جمله رشته‌های اضافه شده است.

در بخش آوایی، نیز برای جشنواره سی و سوم تغییر عنوان و رشته را تحت عنوان رشته تواشیح و همخوانی قرآن کریم داریم.

همچنین عنوان رشته تواشیح به تواشیح و همخوانی تغییر یافته است. ضمن این که رشته داستان‌نویسی به سه رشته داستان نویسی، نمایشنامه‌نویسی و فیلمنامه‌نویسی تغییر پیدا کرده است. بخش ها نیز همچون گذشته بخش معارفی، آوایی، پژوهشی، هنری، فناوری و ادبی خواهد بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.