دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷

در نشست شورای مدیران معاونت بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران؛

پوستر پنجمین جشن روز بین‌الملل دانشگاه رونمایی شد

روز بین الملل

پوستر پنجمین جشن روز بین‌الملل دانشگاه در نشست شورای مدیران معاونت بین‌الملل برای نخستین بار رونمایی شد.

به گزارش مفدا تهران، در این نشست که شنبه 9 دی با حضور دکتر کردی، سرپرست معاونت بین‌الملل دانشگاه، مدیران و معاونان معاونت و پردیس بین‌الملل برگزار شد، دکتر شعبانی، مدیر توسعه امور بین‌الملل معاونت بین‌الملل از برنامه‌ریزی برای برگزاری پنجمین جشن روز بین‌الملل دانشگاه در روزهای دوشنبه و سه شنبه 14 و 15 اسفند 96 خبر داد.
وی با اشاره به اینکه جشن روز بین‌الملل دانشگاه از سال 92، هر ساله در اسفندماه برپا شده است، اظهار داشت: پنج مارس مصادف با 14 اسفند به نام روز بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران نام‌گذاری شده است.
مدیر توسعه امور بین‌الملل معاونت بین‌الملل تصریح کرد: سه دوره از این جشن در موزه ملی تاریخ علوم پزشکی برگزار شده و امسال نیز چون سال گذشته با هدف تعامل بیشتر با بدنه دانشگاه و دانشجویان، تالار ابن‌سینا و ضلع جنوبی دانشکده پزشکی به عنوان محل برگزاری این مراسم تعیین شده است.
دکتر شعبانی افزود: دعوت از سفرا و نمایندگان کشورهای مختلف، میهمانانی از وزارت امور خارجه، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان‌های بین‌المللی جهت حضور در پنجمین جشن روز بین‌الملل دانشگاه در دستور کار قرار دارد.
وی با بیان اینکه طبق پیش‌بینی‌های انجام شده این جشن از تالار ابن‌سینا و با سخنرانی سرپرست معاونت بین‌الملل دانشگاه، نمایندگانی از وزارت بهداشت یا وزارت امور خارجه، رئیس دانشگاه و اجرای سرود دانشجویان خارجی آغاز می‌شود، گفت: در بخش دوم با حضور مدعوین، نمایشگاه جانبی این مراسم افتتاح خواهد شد.
مدیر توسعه امور بین الملل معاونت بین الملل افزود: چون سال‌های گذشته پیش‌بینی اختصاص غرفه‌هایی در ضلع جنوبی دانشکده پزشکی به دانشجویان خارجی، دانشکده‌های زیرمجموعه دانشگاه، دانشگاه تهران، معاونت بین‌الملل، پردیس بین‌الملل و کالج بین‌الملل دانشگاه شده است.
دکتر شعبانی ادامه داد: طبق نظرسنجی‌های انجام شده از دانشجویان خارجی مبنی بر بازه زمانی برپایی غرفه‌های نمایشگاهی روز بین‌الملل، بیش از 80 درصد آن‌ها علاقه‌مند به دو روزه بودن این نمایشگاه هستند.
وی با اشاره به اینکه دانشجویان بین‌المللی دانشگاه در قالب این غرفه‌ها به معرفی تجربیات خود از تحصیل در دانشگاه، زندگی در ایران و فرهنگ کشورشان می‌پردازند، بیان داشت: محتوای تصویری غرفه‌ها (عکس و فیلم) با پیش‌بینی یک تا دو Video Wall نمایش داده خواهد شد.
در ادامه، اعضای شورای مدیران دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در خصوص نحوه برگزاری پنجمین جشن روز بین‌الملل دانشگاه را بیان کردند.
دکتر کردی، سرپرست معاونت بین‌الملل دانشگاه نیز با تأکید بر ایجاد فرصت برابر برای تمامی دانشکده‌ها جهت معرفی توانمندی‌های بین‌الملل خود در این مراسم، اظهار امیدواری کرد که این فرصت بستر تعاملات و همکاری‌های هر چه بیشتر میان واحدهای زیرمجموعه دانشگاه در راستای اهداف بین‌المللی سازی را فراهم کند.  
در پایان ضمن موافقت حاضران با کلیات برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای پنجمین جشن روز بین‌الملل دانشگاه، از پوستر این مراسم رونمایی شد.
خبرنگار: مهناز وحیدی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.