یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰

جلسه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با معاونین فرهنگی دانشجویی دانشکده ها

اهواز

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه: حفاظت از جایگاه و شان دانشگاه برای همه دانشگاهیان الزامی است

به گزارش مفدا اهواز، جلسه مشترک معاونین فرهنگی و دانشجویی دانشکده ها با معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه  با دستور کارهای پوشش و رفتار حرفه ای در دانشگاه و حمایت از انجمن های علمی دانشجویی در دفتر معاونت فرهنگی و دانشجویی در تاریخ ۹ دی برگزار شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در ابتدای جلسه، با گرامیداشت ۹ دی، روز ملی بصیرت، گفت: در سال ۸۸ یک مسئله درون خانوادگی در کشور ایجاد شد لیکن با غبارآلود شدن فضا، بدخواهان کشور فرصت نفوذ  پیدا کردند و زمانی که مردم متوجه شدند که پای دشمنان کشور به این غائله باز شده است همه دلسوزان نظام و مردم با سلایق سیاسی متفاوت وارد میدان شدند و به دشمنان فهماندند که اگر چه در درون کشور  اختلاف نظر و اختلاف سلیقه وجود دارد لیکن مردم در این کشور اجازه نخواهند داد که بدخواهان جرات عرض اندام پیدا کنند.

وی گفت: درسی که وقایع سال ۸۸ برای ما داشت این بود که در زمانی که فضا غبارآلود می شود باید راهنما و علامتی وجود داشته باشد که راه درست را به انسان نشان بدهد و از صدر اسلام تاکنون این راهنما ولایت بوده که بعنوان ستون خیمه نظام اسلامی عمل می کند و هر کسی که در مسیر ولایت قدم بردارد راه را گم نخواهد کرد.

موگهی اظهار داشت: پوشش و رفتار حرفه ای از موضوعاتی است که مکررا در جلسات شورای فرهنگی و شورای امر به معروف دانشگاه مطرح می شود و همواره یکی از اولویت های این شوراها بوده است.

دبیر شورای امر به معروف دانشگاه تصریح کرد: تدوین آئین نامه پوشش و اخلاق حرفه ای، توضیح و تشریح آئین نامه های انضباطی برای دانشجویان بویژه دانشجویان جدیدالورود توسط کمیته انضباطی دانشجویان، برگزاری کرسی های آزاداندیشی، برگزاری کارگاه های آموزشی با محوریت عفاف و حجاب، نشست با اعضاهیئت علمی، سرپرستان بیمارستان ها وکارشناس ها و راه اندازی سامانه پیامکی کمیته انضباطی  بخشی از اقدامات انجام شده در این راستا بود.

در ادامه معاونین فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، با تاکید بر کنترل مبادی ورودی دانشگاه و دانشکده با کارت دانشجویی بیان داشت، دانشگاه محل تحصیل است ولی متاسفانه تعداد معدودی از افراد که اساسا مشخص نیست دانشجو هستند یا خیر با پوشش های نامناسب خود جایگاه و شان دانشگاه را نادیده می گیرند.

دبیر شورای فرهنگی دانشگاه با تائید نظرات سایر معاونین تاکید کرد، همه این اقدمات می بایست با حفظ شخصیت و شان افراد و دانشجویان و درجهت رفتار سازی صورت گیرد چنانچه حفظ شان و جایگاه دانشگاه بر همه ی دانشگاهیان الزامی است.

جلسه با رسیدگی به معضلات مطرح شده دبیران انجمن های علمی دانشجویی که در هفته گذشته برگزار شده بود با معاونین فرهنگی و دانشجویی دانشکده ها ادامه پیدا کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.