یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱

نشست دبیران شوراهای صنفی با معاون فرهنگی و دانشجویی و مدیر امور دانشجویی دانشگاه

اهواز

دبیران شوراهای صنفی دانشکده ها و خوابگاه ها در نشستی صمیمی با معاون فرهنگی و دانشجویی و مدیر امور دانشجویی دانشگاه به بیان مطالبات دانشجویان پرداختند


به گزارش مفدا اهواز، نشست دبیران شوراهای صنفی دانشجویی دانشکده ها و خوابگاه های دانشجویی با حضور دکترساسان موگهی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و دکتر بیژن حسین پور، مدیر امور دانشجویی دانشگاه شنبه ۹ دی ماه سالجاری در دفتر معاونت برگزار شد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، ضمن خوشامدگویی به شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه و گرامیداشت ۹دی، این روز را، روز اتحاد و همدلی همه آحاد ملت ایران با نظام جمهوری اسلامی خواند.

ایشان با اشاره به نقش منحصر بفرد شوراهای صنفی در پیگیری مطالبات صنفی دانشجویان، از تمامی اعضای شورای صنفی به دلیل تلاش های بی وفقه و بدون هیاهو در جهت ارتقا سطح معیشتی و آموزشی دانشجویان تشکر کرد و گفت: بی شک در فضای توام با عقلانیت و با در نظر گرفتن واقعیات میتوان با همدلی و صمیمیت کارهای را بدرستی پیش برد.
پس از آن محمد جودکی، دبیر شورای صنفی مرکزی  دانشجویان با تشکر از معاون فرهنگی و دانشجویی گفت: بدون شک همکاری و توجه ویژه معاونت فرهنگی و مدیریت امور دانشجویی از ابتدای تشکیل شورای صنفی نقش مهمی در رشد و تحکیم جایگاه شورای صنفی دانشجویان در دانشگاه داشته است لیکن طی مدت اخیر عدم حصول نتیجه برخلاف پیگیری های مکرر اعضا شورا صنفی سبب خستگی و دلسردی اعضا این شورا شده است.
در ادامه جلسه هر کدام از اعضا شورای صنفی به بیان مطالبات واحد خود پرداختند.
عدم تامین وسایل رفاهی اولیه از جمله یخچال مناسب برای برخی اتاق ها، جاروبرقی مناسب، سماور، کمبود میز و صندلی سالن های مطالعه، عدم وجود پارکینگ برای پارک ماشین ها، نصب دوربین های مداربسته اطراف کلیه خوابگاه ها،تامین ژنراتور برق برای خوابگاه ها، عدم وجود پل هوایی برای خوابگاه بوستان با وجود قرارگیری این خوابگاه در اتوبان، کمبود نیروهای تاسیسات، کاهش سرعت و قطع شدن مداوم وای فای خوابگاه در مدت اخیر،عدم وجود یا امکان استفاده از پارکینگ دانشکده توانبخشی برای دانشجویان این دانشکده، توقف پروژه ساخت دانشکده داروسازی،  و ... از جمله مهمترین مواردی بود که توسط دبیران شوراهای صنفی دانشکده ها و خوابگاه های دانشجویی بیان شد.

کاهش کیفیت و کمیت غذا در مدت اخیر، عدم توزیع نان های بسته بندی در طی چندروز گذشته، عدم چینش مناسب منوهای غذای در برخی روزها، پیشنهاد توزیع غذا در روز های تعطیلات رسمی و... موارد تغذیه ای مطرح شده از شوراهای صنفی بود.
در پایان این جلسه که از ساعت۱۵:۳۰ الی ۱۸:۴۰ به طول انجامید، ضمن پاسخگوی مدیر امور دانشجویی به برخی موارد، به دستور معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه کلیه موارد عنوان شده مکتوب شد که  پس از بررسی های کارشناسی ، تحت نظارت شورای صنفی بتدریج  حل گردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.