یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت:

دانشگاه‌های علوم پزشکی تا پایان دی فرصت ارائه گواهی استحکام بنا دارند/ خوابگاه‌های فرسوده از سیستم خدمات‌رسانی حذف می‌شوند

دکتر محمدرضا فراهانی

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی تا پایان دی ماه فرصت دارند گواهی استحکام بنا را ارایه دهند.

به گزارش مفدا رفسنجان، محمدرضا فراهانی، معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت در خصوص وضعیت خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی از لحاظ استحکام بنا و ایمنی گفت: تابستان امسال طرح رتبه بندی خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی را داشتیم و یکی از مواردی که مورد ارزیابی قرار گرفت بحث سازه‌ها و استحکام بنا بود که برخی از دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها گواهی استحکام بنا را داشتند و ارایه کرده اند و بخشی هم فرصتی داده شده تا این گواهی‌های لازم را ارایه دهند.

وی افزود: دانشگاه‌ها فرصت دارند تا پایان دی ماه این گواهی‌ها را ارایه دهند که پرونده دانشگاه‌های علوم پزشکی کامل شود. براساس گواهی‌های ارایه شده می‌توانیم بسنجیم که کدام یک از بناها نیاز به تعمیرات و مقاوم سازی دارند.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت در خصوص آسیب خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی در حوادث اخیر گفت: در زلزله کرمانشاه و کرمان آسیبی نداشتیم ممکن است که ترک‌های کمی ساختمان‌ها برداشته باشند، اما آسیب جدی نداشتیم.

وی ادامه داد: خوابگاه‌ها و ساختمان‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران نیز باید در این مدت اعلام شده گواهی استحکام بنا را ارایه کنند، اما در مجموع ۳۰ درصد دانشگاه‌ها این گواهی‌ها را ارایه کرده اند و ۷۰ درصد هنوز ارایه نکرده اند.

معاون فرهنگی وزارت بهداشت اظهار داشت: ستاد بحران در خصوص وضعیت زلزله و پس از زلزله برای دانشگاه‌ها نیز تدابیری اندیشیده، اما وزارت بهداشت طراحی خاصی برای این موضوع نداشته است.

فراهانی در گفت وگو با دانشجو اضافه کرد: این طرحی که پیگیری می‌کنیم قبل از وقوع این زلزله‌ها بوده و نشان می‌دهد استحکام بنای دانشگاه‌ها برای ما مهم است قاعدتا برای اجرای این مسئله کوتاه نمی‌آییم و خوابگاه‌هایی که استحکام نداشته باشند از سیستم خدمات رسانی دانشگاه‌ها خارج خواهند شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.