پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸

توسط خبرنگار مفدا اردبیل انجام گرفت ؛

مصاحبه با دبیر جشنواره" سیمرغ "دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

مصاحبه

خبرنگار مفدا اردبیل در حاشیه برگزاری و ثبت نام جشنواره فرهنگی سیمرغ به سراغ دبیر اجرایی و ثبت نام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل رفته و مصاحبه ای انجام داد.


به گزارش مفدا اردبیل ٬طی گزارشی که خبرنگار مفدا (خ مردانی) از فراخوان و هیایوی جشنواره بین المللی سیمرغ تهیه کرد اقای محسنی مسئول امور فوق برنامه و دبیر جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت این جشنواره را فرصتی مغتنم برای ارایه ی اثار هنری و فرهنگی دانشگاهیان اعم از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه برشمردند و از دانشگاهیان خواستند که در این جشنواره عظیم فرهنگی وزارت بهداشت شرکت کنند.
اقای محسنی اذعان کردند که تدابیر بسیاری اندیشیده شده که هرچه بیشتر و پرشورتر در این جشنواره شرکت شود؛ سفیرانی برای جشنواره انتخاب شده است که به تبلیغ و معرفی جشنواره پردازند که سفیران ار دانشجویان انتخاب شده اند، پوستر و تراکت های فراخوان جشنواره تهیه شده و
توسط سفیران در بین دانشگاهیان پخش گردیده و پوسترها در دانشگاه علوم پزشکی و غیر علوم پزشکی و بیمارستان ها نصب گردیده اند.
بنر های جشنواره برای معرفی جشنواره و شرکت هرچه بیشتر دانشجویان و دانشگاهیان تهیه گردیده است.
برپایی غرفه های معرفی جشنواره نیز در نظر گرفته شده است که سفیران در این غرفه ها به معرفی جشنواره و ثبت نام متقاضیان شرکت در جشنواره بپردازند.
نهمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت که امسال جشنواره سیمرغ نام نهاده شده است در ۳بخش "آزاد"، بخش "فرهنگ سلامت" و بخش "بین الملل" برگزار میشود که بخش آزاد ویژه دانشجویان، کارکنان، اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی و جامعه پزشکی کشور میباشد و بخش فرهنگ سلامت ویژه دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور و نیز بخش بین الملل ویژه دانشجویان سراسر جهان است.
در بخش آزادی که ویژه دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی وزارت بهداشت می باشد:
دانشجویان در حال تحصیل و یا فارغ التحصیل بهمن ۹۵و شهریور ۹۶می توانند در بخش های "تئاتر "،"فیلم"، "ادبی"، "هنرهای تجسمی" و"موسیقی" در این جشنواره شرکت نمایند.                 
موضوع اثار ارسالی، آزاد می باشد ولی موضوعاتی که با توجه به نیازهای فرهنگی و اجتماعی امروزین تولید گشته و به مفهوم امید و اگاهی بخشی و نشاط و ترویج سبک صحیح زندگی پرداخته و دارای خلاقیت و نوآوری باشند بیشتر مورد توجه قرار خواهند گرفت.

در بخش ازادی که ویژه کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی و جامعه ی پزشکی کشور (دانش آموختگان علوم پزشکی) است بخش های جشنواره شامل" هنرهای نمایشی"، "ادبی "و "هنرهای تجسمی" می باشند که موضوع اثار ارسالی ازاد می باشد ولی مثل بخش
دانشجویان هر چه اثار،اجتماعی تر و فرهنگی تر و خلاقانه تر باشند در داوری امتیاز بیشتر خواهند داشت.
در واقع منظور از "جامعه پزشکی" افرادی هستند که مدرک مرتبط با حوزه های علوم پزشکی داشته و فارغ التحصیل از دانشگاه های علوم پزشکی هستند و در حال حاضر جز کارمندان وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی نمی باشند.

گفتنی است افراد شرکت کننده در این جشنواره باید از طریق ادرس سایتی WWW.FESTIVALF.IR
نسبت به ثبت نام در جشنواره اقدام نمایند.
توصیه میشود برای اشنایی بیشتر با جشنواره و جزییات آن و نحوه ی ارسال اثار فایل راهنما و ایین نامه ی جشنواره را از طریق ادرس سایت مذکور دانلود نموده و مطالعه فرمایند.

در بخش فرهنگ سلامت که ویژه دانشجویان سراسر کشور می باشد:
موضوع اثار ارسالی بایستی در حوزه فرهنگ سلامت و مرتبط با تامین، حفظ و ارتقای سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی باشند.
دانشجویان این بخش باید در حال تحصیل و یا فارغ التحصیل بعد از بهمن ۹۵ از یکی از دانشگاه های وزارت بهداشت،وزارت علوم و یا دانشگاه آزاد اسلامی باشند.
در این جشنواره طبق ایین نامه بعضی اثار در سامانه جشنواره بارگذاری شده و بعضی به صورت ارسال اصل اثر و یا ارسال DVD در بخش هایی مثل تئاتر و فیلم و موسیقی و... صورت میگیرد؛
که دانشجویان وزارت بهداشت آثار خود را باید تحویل دبیرخانه های دانشگاهی 
و دانشجویان وزارت علوم و دانشگاه ازاد بایستی اثار خود را تحویل دبیرخانه دائم جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت دهند.
شایان ذکر است در بخش فرهنگ سلامت دانشجویان میتوانند در ۴بخش" تئاتر"،"فیلم"،"ادبی "و "هنرهای تجسمی"شرکت
نمایند که جزییات هر کدام از این بخش ها در آیین نامه جشنواره به طور کامل توضیح داده شده است و در تصویری که در گزارش ارایه شده است نیز بخش های جشنواره به صورت نموداری به همراه زیر شاخه ها معرفی گشته اند.

و در بخش بین الملل که ویژه دانشجویان سراسر جهان می باشد اولویت های موضوعی همانند بخش فرهنگ سلامت بایستی در حوزه سلامت باشند و دانشجویان در حال تحصیل در خارج از کشور نیز می توانند شرکت نمایند و گفتنی است که دانشجویان در ۴بخش" فیلم کوتاه داستانی"،" پویا نمایی" و"پوستر و"عکس"می توانند در بخش بین الملل شرکت

نمایند.

در پایان گفتنی است که محدودیت شرکت در رشته های مختلف وجود ندارد و فرد میتواند در تمام رشته های جشنواره شرکت نماید ولی در هر رشته به تعداد محدودی که در ایین نامه توضیح داده شده است میتواند ارسال اثار داشته
باشد.
دانشجویان وزارت بهداشت میتوانند علاوه بر شرکت در بخش ازاد،در بخش فرهنگ سلامت و بین الملل نیز به شرط عدم ارسال اثار تکراری شرکت نمایند.و یا دانشجویان بخش فرهنگ سلامت در بخش بین الملل نیز شرکت نمایند.
اثار جشنواره نبایستی از عین اثار دیگران باشد و هم چنین در دوره های قبلی جشنواره حضور نداشته باشند.                                                    

مهلت ثبت نام و ارسال اثار تا ۹۶/۱۱/۱ می باشد.
کلیه متقاضیان شرکت در جشنواره میتوانند از طریق سایت جشنواره (WWW. FESTIVALF.IR)نسبت به ثبت نام و ارسال اثار اقدام نمایند و یا با مراجعه حضوری به مسئول دبیرخانه جشنواره فرهنگی در معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، "آقای رسول محسنی"و یا شماره تماس ۳۳۵۲۰۸۳۵ اقدام فرمایند.
ناگفته نماند که در کنار این جشنواره فرهنگی عظیم
بخش "مشاعره سلامت" نیز برگزار میشود که       متقاضیان شرکت در این بخش نیز میتوانند با کسب اطلاعات بیشتر از اقای محسنی و یا سفیران جشنواره نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
در پایان از تمام دانشجویان و دانشگاهیان و کارکنان و اعضای هیئت علمی تقاضا می شود که در این جشنواره شرکت نمایند. در واقع ساده ترین بخشی که همه افراد حتی بدون تخصص هنری و فرهنگی نیز میتوانند شرکت کنند بخش عکاسی می باشد.
کلام آخر اینکه:
نگویید چون هنرمند نیستم نمیتوانم  در این جشنواره شرکت نمایم؛ بلکه بگویید شرکت در این جشنواره و حداقل در بخش عکاسی جرقه ای برای هنرمند شدن و پرداختن به هنر و فرهنگ در کنار حیطه و علم پزشکی برایم خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.