دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵

مدیر عامل مرکز نخبگان علوم پزشکی فارس اعلام کرد:

حضور بیش از ۶۵۰۰ دانش آموز در هشتمین دوره مسابقات خلاقیت دانش آموزی ابن سینا

کاپا

این مسابقه از هشت سال پیش توسط دانشجویان دغدغه مند دانشگاه های شیراز در قالب گروه دانشجویی کاشفان استعداد پروشگران اندیشه (کاپا)  اغاز شد و امیدواریم این فعالیت و همکاری ها موجب ثمرات ارزشمندی برای کشور به ویژه جامعه آینده ساز دانش آموزان و دانشجویان شود.

بنابه گزارش مفدا شیراز، در هشتمین دوره از مسابقات خلاقیت دانش آموزی استان فارس، بیش از ۶۵۰۰ دانش آموز واجد شرایط با یک دیگر به رقابت پرداختند.

 مدیرعامل مرکز نخبگان علوم پزشکی استان فارس با اعلام این خبر، گفت: با توجه به این حجم از استقبال دانش آموزان از مسابقات خلاقیت دانش آموزی فارس، موسوم به کاپا، دیگر جای خود را به عنوان یکی از بزرگترین رقابت های ملی در عرصه دانش آموزی تثبیت نموده است.

دکتر حیدر صفرپور ادامه داد: این دانش آموزان از ۱۵ استان کشور با تشکیل پروه های سه نفره، خلاقیت و کارگروهی خود  را به چالش کشیدند و در مدت ۱۰ روز به ۵ سوال مسابقه پاسخ دادند.

وی در ادامه با تقدیر از ارگان های مختلف همکار در این طرح از جمله آموزش و پرورش و بنیاد نخبگان استان فارس گفت: این مسابقه از هشت سال پیش توسط دانشجویان دغدغه مند دانشگاه های شیراز در قالب گروه دانشجویی کاشفان استعداد پروشگران اندیشه (کاپا)   اغاز شد و امیدواریم این فعالیت و همکاری ها موجب ثمرات ارزشمندی برای کشور به ویژه جامعه آینده ساز دانش آموزان و دانشجویان شود.

 در همین رابطه، سرپرست گروه کاپا با تشکر از اعضای این گروه اعلام کرد: برگزاری موفق مرحله اول این مسابقات نتیجه همکاری بیش از یکصد تن از دانشجویان دانشگاه های مختلف شیراز بوده که نزدیک به ۵ ماه مشغول طراحی برنامه های مرحله اول مسابقه بوده اند و هم اکنون نیز مشغول طراحی مراحل بعدی مسابقه هستند تا به نحو مطلوب این دوره نیز به پایان برسد.

صدرا ولیئی گفت: هم اکنون بیش از ۵۰ نفر از دانشجویان که در زمینه داوری مسابقات خلاقیت آموزش دیده اند مشغول بررسی پاسخ های شرکت کنندگان هستند.

 او ابراز امیدواری کرد که نتایج داوری ها تا اواسط دی ماه سال جاری معرفی و برگزیدگان جهت حضور در مراحل بعدی اعلام شوند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.