دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۱

اول بهمن ماه آخرین فرصت حضور در جشنواره "بین‌المللی سیمرغ"/مروری بر "بخش آزاد" "جشنواره بین‌المللی سیمرغ"

سیمرغ

مهلت حضور در " جشنواره بین‌المللی سیمرغ" تا اول بهمن ماه است و تمامی دانشجویان، دانشگاهیان و اعضای هیئت علمی می‌توانند در بخش آزاد این جشنواره فرهنگی شرکت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا در همدان،جشنواره بین‌المللی سیمرغ در سه بخش " فرهنگ سلامت" ویژه دانشجویان سراسر کشور، بخش" بین‌الملل" ویژه دانشجویان سراسر جهان و بخش "آزاد" ویژه کارکنان، اعضای هیئت علمی و جامعه پزشکی کشور اعلام فراخوان داده است و تمامی علاقه‌مندان می‌توانند تا یکم بهمن ماه سال جاری نسبت به ثبت‌نام و حضور در این جشنواره اقدام نمایند. 

در بخش "آزاد" جشنواره بین‌المللی سیمرغ، علاقه‌مندان شامل دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی و جامعه پزشکی در سه بخش " هنرهای تجسمی"، " هنرهای نمایشی" و " ادبی" می‌توانند با موضوع آزاد در این جشنواره بین‌المللی حضور داشته باشند.  

در این بخش از جشنواره تمامی کسانی که مدرک مرتبط با حوزه‌های علوم پزشکی دارند و فارغ التحصیل از دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند می‌توانند برای ثبت‌نام اقدام و در این جشنواره شرکت کنند. 

رشته‌های هنری بخش"آزاد" جشنواره بین‌المللی سیمرغ به شرح ذیل است:

هنرهای نمایشی: این بخش با هدف حمایت از ایده‌های برتر در رشته‌های نمایشی برگزار می‌شود و در این بخش رشته‌های نمایشنامه نویسی، فیلم کوتاه داستانی، فیلم مستند، فیلمنامه نویسی و تحقیق و پژوهش قرار دارند. 

ادبی: در این بخش، رشته‌های شعر شامل کلاسیک و نو، شعر طنز، نثر طنز، و داستان کوتاه قرار دارند. 

هنرهای تجسمی: این بخش با هدف حمایت و تولید آثار فاخر و شناسایی استعدادهای برتر برگزار و شامل رشته‌های خوشنویسی( نستعلیق، شکسته نستعلیق، نقاشی خط) نقاشی، کاریکاتور، پوستر و عکاسی است. 

لازم به توضیح است، در بخش آزاد، کارکنان، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و جامعه پزشکی می‌توانند شرکت کنند و موضوع نیز در این بخش آزاد و داوری آثار نیز تنها از لحاظ فنی انجام خواهد شد.

جشنواره "بین‌المللی سیمرغ" با شعار " سالم زیستن، هنر است" تلاش دارد که سبک زندگی سالم را که هدف و غایت نهایی بعثت همه انبیا و اولیا الهی است در جامعه دانشگاهی کشور ترویج کند.

گفتنی است، "جشنواره بین المللی سیمرغ "که نامش برگرفته از سیمرغ افسانه‌ای در ادبیات ایران به عنوان مرغ درمانگر و نماد جدید جامعه پزشکی است در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی، بهار ۱۳۹۷در شهر تهران برگزار خواهد شد.

برای دریافت فایل راهنمای "جشنواره بین‌المللی سیمرغ" اینجا کلیک کنید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.