یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳

گفتگوی دبیر کمیته دانشجویی مفدا با دکتر کشکولی مؤلف کتاب کلیه و مجاری اداراری

دکتر کشکولی : ازنقش ارزنده استادم پروفسور سید حبیب اله موسوی بهار در تالیف این کتاب تشکر میکنم

مصاحبه با دکتر کشکولی

دکترعبدالمجید ایلون کشکولی مؤلف کتاب کلیه و مجاری اداراری در گفت گو با حمید رضا زارعی دبیر کمیته دانشجویی مفدا همدان گفت:ازنقش ارزنده و راهنمایی های ارزشمند استادم پروفسور سید حبیب اله موسوی بهار در تالیف این اثرتشکر و قدر دانی میکنم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا در همدان مشروح این گفتگو به شرح ذیل میباشد:

مفدا همدان: ضمن معرفی خودتون بفرمایید مدارج عالی دانشگاهی را درمقاطع مختلف علمی درکجا اخذ کردید؟

عبدالمجید ایلون کشکولی، متولد ۱۳۵۴، فارس،دانش آموخته پزشکی عمومی ودارنده مدرک کارشناسی ارشد بهداشت عمومیMPH از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و طی دوره تخصصی ارولوژی ونفرولوژی در دانشگاه علوم پزشکی همدان.

مفدا همدان: با توجه به این که کتاب شما درسال۹۶بعنوان کتاب برتر برگزیده شد؛ ودر زمره برترین های گروه علوم‌پزشکی قرار گرفته، بفرمایید که الگو و هدف شما برای نوشتن این کتاب چه بود است؟

ایشان در خصوص هدف از تالیف کتاب گفت: از ویژگی‌های مهم کتاب این است که ضمن استفاده از اصول علمی ثابت شده در دنیا که در منابع معتبری مانند اورولوژی کمپل _ والش و اسمیت آمده، در حد توان آثار و مقالات علمی دانشمندان داخلی و تصاویر جراحی و رادیولوژی بیماران بومی در اولویت استفاده قرار گرفته است. هدفم را نیز به طور کامل درصفحه پشت جلدکتاب آورده ام که توصیه میکنم آنرا مطالعه فرمایید.

مفدا همدان: میتوان گفت پرکاری و منضبط بودن از شاخضه های شخصیتی شماست بر همین اساس بفرمایید برای آینده تحصیلی و نویسندگی خودتون چه برنامه ای دارید؟

برای انجام کاری با این حجم و این توفیقات، قطعا وقت گذاشتن، بی خوابی کشیدن، نظم و انظباط و .... مورد نیاز است. اینجانب هم در حد توان، از این قاعده مستثنی نبوده ام.

ولی در حال حاضر بدلیل دوری از مراکز دانشگاهی، مشغله زندگی و معیشت، بیشتر اوقات مشغول طبابت هستم. امید وارم، در آینده بتوانم در مراکز دانشگاهی و علمی ارائه خدمت نمایم.

مفدا همدان: با توجه به طی دوره تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی همدان بفرمایید که چه اساتیدی در زمینه تالیف کتاب مشوق و همیارشما بوده اند؟

همه اساتید من در گروه ارولوژی و بعضا نفرولوژی و بیهوشی، در دانشگاه علوم پزشکی همدان، در راستای کارهای علمی و تحقیقاتی با دید مثبت به موضوع ورود داشته اند. قطعا معاونت های مرتبط با این موضوع در دانشگاه هم نقش بسزایی داشته اند که از زحماتشان تقدیر و تشکر میکنم.

ولی اختصاصا این کتاب زیر نظر استاد گرانقدر پروفسور سید حبیب الله موسوی بهار  تالیف شده است که نقش ایشان بسیار مهم، تاثیر گذار و پررنگ بوده است. در واقع بدون مساعدت و راهنمایی های ارزشمند ایشان، امکان تألیف کتاب وجود نداشته است. جا دارد در اینجا از ایشان و همه اساتید بزرگوارم، صمیمانه تقدیر و تشکر کنم و به این نکته هم اشاره کنم که حضور چهار ساله اینجانب در همدان و در بین مردم و دانشگاهیان این سرزمین کهن، فصل تازه و بدیعی در زندگی من و خانواده ام گشود.

مفدا همدان: در پایان توصیه شما برای دانشجویانی که تمایل به ورود در این عرصه دارند چیست؟

توصیه اینجانب به دانشجویان این است که، قدر دوران تحصیل بدانند.

از فرصت هایی بدست آمده نهایت استفاده را ببرند.

ودر جهت تامین منافع ملی کشور عزیزمان ایران، تمام تلاش خود را بکار ببندند.

در پایان وظیفه خود میدانم از انتشارات وزین تیمورزاده که مسولیت چاپ کتاب را بر عهده داشتند وکمیته دانشجویی مفدا که این فرصت را فراهم نمودند؛تشکر و قدر دانی نمایم

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.