چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲

مراسم نکوداشت دکتر منوچهر دوایی نخستین رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز

اهواز2

مراسم نکوداشت مقام دکتر"منوچهر دوایی" به همت بنیاد نخبگان استان خوزستان با مشارکت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و با حضور چهره های برتر استان خوزستان در آمفی تئاتر دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید چمران برگزار شد.

به گزارش مفدا اهواز، مراسم نکوداشت مقام دکتر "منوچهر دوایی" پزشک دوران دفاع مقدس و نخستین رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز بعد از انقلاب، با حضورچهره های برتر استان و همچنین دکترایرج نظری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز،  به همت بنیاد نخبگان استان خوزستان با مشارکت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سه شنبه ۲۸ آذرماه ۱۳۹۶، در محل آمفی تئاتر دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد.

طی این مراسم، دکتر ایرج نظری ضمن خیر مقدم به تمامی حاضرین، گفت: در توصیف بزرگداشت مردی بزرگ در سلاله چمران، جندی شاپور شاهد نکوداشت شخصی به وسعت  دکتر دوایی هستیم.از این رو خرسندم که به نمایندگی از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز پیام رسان تقدیر و تشکر از زحمات استاد بزرگوار دکتر دوایی باشم، که در بحرانی ترین دوران این استان، علاوه بر سمت ریاست دانشگاه در آغازین روزهای دوران دفاع مقدس همواره خدمات بزرگی را به استان خوزستان تقدیم کرده است.

وی با اشاره به بزرگداشت انسان های بزرگ در طول تاریخ، اذعان داشت: از زمانی که انسان ها جامعه مدنی را تشکیل دادند، بزرگداشت انسان های بزرگ وجود داشته و همیشه ضمن ارج نهادن، آنان را در صدر می نشانند و قطعا" دکتر دوایی با وجود ویژگی های بارز شخصیتی در جایگاهی ویژه قرار گرفته اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به جایگاه خاص علما، در طول تاریخ افزود: در تمامی تمدن ها و سنت های دیرینه، همیشه انسان های بزرگ نقش های مهم و موثری را ایفا کرده اند و شرایط ویژه ای برایشان فراهم شده است. قطعا" نخبگان پشتوانه مردم خویشند و راه چاره را آنها تمیز می دهند و پیشاهنگ و پیش بین تمام مسائل هستند، تا مردم در خفا نیفتند".

یقینا" ۵۰ سال زحمت و تلاش دکتر دوایی در طول مدت مسئولیت های مختلف از لحاظ مسائل علمی که  تألیف ۲ کتاب، ۱۲ مقاله در نشریات فارسی و۱۰ مقاله در نشریات بین‌المللی بوده است، وظایف مدیریتی و علمی آموزشی مهمی نیز برعهده داشته است که قطعا" این ۵۰ سال تمام داشته های وی نیست.آنچه امروز ایشان را بر صدر نشانده است، شخصیت ویژه وی است که مسائل انسانی را بعنوان اصلی ترین و مهم ترین شاخصه کار، همیشه در پیش داشته است و به آن عمل می کرد.

دکتر نظری در ادامه ضمن افتخار به این مهم که بعنوان نماینده دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز پیام قدردانی و سپاس دانشگاه را در این مراسم برعهده گرفته است، از تمامی تلاش ها و زحمات این استاد بزرگوار در طول مدتی که در دانشگاه حضور داشتند تشکرو قدر دانی نمود.

در پایان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ضمن اشاره به نقش واسطه دکتر دوایی بین دانشگاه جندی شاپور و شهید چمران، که همیشه از سوی هر دو دانشگاه مورد تقدیر قرار گرفته است، پیشنهاد نام گذاری خیابان فی ما بین دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور و شهید چمران را به نام و یاد دکتر منوچهر دوایی را ارائه نمود و خاطر نشان کرد: انشالله مزین کردن این خیابان به نام وی در طول تاریخ دانشگاه که نشان از حساس ترین دوران خوزستان بوده است، ماندگار بماند و جوانان و دانشجویان بتوانند از رفتار و شیوه اخلاقی این استاد الگو برداری کنند.

گفتنی است در این مراسم نکوداشت از کتاب و مستند زندگی نامه دکتر دوایی با زوایای خاطرات جنگ، نوآوری و شاگردپروری نیز رونمایی شد که بنیاد نخبگان استان خوزستان با مشارکت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در حال تهیه آن است

.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.