یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰

در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی؛

طرح "هر ماه با معرفی کتاب" در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

معرفی کتاب

در پنجمین ماه از طرح "هر ماه با معرفی کتاب" توسط پرسنل معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، با کتاب‌های خواندنی و زیبای معرفی شده توسط رئیس اداره مشاوره این دانشگاه آشنا می‌شویم.

به گزارش مفدا رفسنجان، در پنجمین ماه از طرح  "هر ماه با معرفی کتاب"، این بار به سراغ رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه رفتیم و از خانم مرضیه امینیان خواستیم چند کتاب از نویسنده‌های مختلف داخلی و خارجی با موضوعات روانشناسی معرفی کنند که در ادامه به معرفی اجمالی و مختصر هر کدام از این کتاب‌ها می‌پردازیم.

بخش خارجی:

کتاب "روانشناسی خانواده موفق"

نویسنده: فیلیپ مک گراو (دکتر فیل)

مترجم: محمد مهدی شریعت باقر   

این کتاب که برنده لوح تقدیر نهمین دوره جایزه کتاب فصل بهار ۱۳۸۸ و برنده لوح تقدیر هفدهمین دوره کتاب سال دانشجو ۱۳۸۹ شده است، از دو بخش اصلی تشکیل شده است. بخش نخست این کتاب تشکیل خانواده موفق نام دارد. در این بخش علاوه بر بحث درباره اهمیت خانواده، راهبردهای ویژه‌ای برای خانواده‌های طلاق و مختلط عنوان ارائه می‌کند و پنج عامل مهم برای داشتن خانواده موفق را بیان می‌کند.

این کتاب در بخش دوم هفت ابراز برای فرزندپروری هدفمند عرضه می‌کند. از جمله ابزارهای مطرح‌شده در این بخش شفافیت، گفتگو، الگودهی و ... است.

کتاب "پسران مریخی ، دختران ونوسی"

نویسنده: جان گری

مترجم: هادی ابراهیمی

کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی نوشته دکتر جان گری است که در مورد روابط زناشویی و شناخت جنس مخالف هست. در این کتاب نویسنده اعتقاد دارد که زنان و مردان به رغم وجود تفاوت‌ها می‌توانند شیوه‌هایی را بیاموزند تا به رابطه عاشقانه و صمیمی دست یابند وی به همین منظور، شیوه‌ها و راه‌کارهای جدیدی را برای کم کردن تنش‌ها در روابط زناشویی و به وجود آوردن عشق و علاقه بیان می‌کند.

بخش داخلی:

کتاب "دوستی های قبل از ازدواج"

نویسنده: مجتبی حورایی

یکی از انگیزه‌های مهم برای ایجاد رابطه با جنس مخالف، پاسخ‌گویی به نیاز روانی، عاطفی غریزی است؛ یعنی ساختار وجودی انسان به گونه‌ای است که جوان در مقطعی، به طور جدی احساس می‌کند تلاطم و التهاب درونی‌اش تنها با گفتگو، معاشرت، هم‌نشینی و ایجاد رابطه با جنس مخالف آرام می‌گیرد. بنا به دستور شرع مقدس، پاسخ‌گویی به نیازهای عاطفی و غریزی و تمایل و گرایش درونی به جنس مخالف، تنها و تنها باید با ازدواج تأمین شود و بدون عقد قرارداد ازدواج بین دختر و پسر و جاری شدن صیغه عقد، هرگونه ارتباط جدی و انس و صمیمیت و معاشرت، نادرست و گناه تلقی می‌شود. بنابراین دختر و پسر می‌توانند پس از بلوغ عقلی و جسمی و کسب آمادگی‌های لازم، به شرط یافتن یار موافق و مناسب، برای تأمین این نیازها از یک طرف و آلوده به گناه نشدن از طرف دیگر، «ازدواج» کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.