شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳

گردهمایی سالانه دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

کریمی

این گردهمایی به مناسبت ایام خجسته میلاد پیامبر مهربانی ها و روز دانشجو برگزار شد

به گزارش مفدا مشهد، گردهمایی سالانه دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد شب گذشته 24/9/96 با حضور دانشجویان رشته های مختلف علوم پزشکی، دکتر دارابی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، دکتر مهدی ابراهیمی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه، صالح مقدم مدیر دانشجویی،دکتر پاسدار مسئول دانشجویان و اتباع خارجی و دکتر حیدری رییس دانشکده پرستاری و مامایی برگزار شد.

در این گردهمایی که به مناسبت ایام خجسته میلاد پیامبر مهربانی ها و روز دانشجو برگزار شد، از میان 224 دانشجوی خارجی در حال تحصیل در دانشگاه، از 9 نفر دانشجوی فارسی زبان و 2 نفر دانشجوی عرب زبان که در نیمسال گذشته حایز بالاترین معدل شده اند تقدیر شد

همچنین دکتر دارابی سرپرست دانشگاه طی سخنانی، احترام به دانشجویان خارجی را به مثابه اینکه مهمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند را امری واجب و ضروری برشمرد و اظهار امیدواری کرد دانشجویان عزیز غیر ایرانی هم از نظر سطح علمی و هم عملی، مهارتهای خوبی را در مدت حضورشان در این دانشگاه کسب کنند تا در بازگشت به کشورهایشان بتوانند خدمتگزاران خدومی برای ملت خود باشند.

وی همچنین با اظهار خرسندی از اینکه از یکی دوسال گذشته ، مجوز حضور دانشجوی خارجی در همه رشته های پزشکی صادرشده است گفت: پس از صدور این مجوز توانستیم 55 نفر دانشجو در رشته های کارشناسی ارشد و phd پذیرش داشته باشیم .

دکتر دارابی در ادامه سخنان خود افزود دانشجویان خارجی عمدتا 3 مشکل اساسی در زمان تحصیل دارند،اول: مشکل دوری از خانواده، دوم:مشکل زبان و سومین مشکل هم که به دانشگاه بر می گردد و آن کمبودهایی هست که در  فضای خوابگاهی داریم و این خاص دانشجویان خارجی نیست و مشکل کل دانشجویان خوابگاهی است.

سرپرست دانشگاه ادامه داد به حمد الله دکتر پاسدار که به سمت  مسئولیت دانشجویان خارجی انتخاب شده اند خود سالها در خارج کشور به تحصیل پرداخته اند و بدین جهت مسائل و مشکلات دانشجویان خارجی برایشان ملموس است شما دانشجویان عزیز هم باید این نکته را مد نظر داشته باشید که هر آنچه را آدمی با سختی بدست آورد برایش لذت بخش تر و گوارا تر است.

در پایان مراسم ، نمایندگان رشته های مختلف به بیان مشکلات خود با رییس دانشگاه پرداختند و خواستار رفع موانع موجود شدند که دکتر دارابی با سعه صدر همه سئوالات و نظرات دانشجویان را پاسخگو بود.

اجرای گروه سرود، مدیحه سرایی و  اجرای مسابقه حضوری از برنامه های جنبی مراسم بود مراسم با ضیافت شام پایان پذیرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.