شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

به سختی می توانیم محصول ابداعی را به مرحله تولید برسانیم

شاهی

مهران شاهی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در نمایشگاه هفته پژوهش امسال چند محصول را که خودتولید کرده است ارائه نموده و ثبت نهایی شده است.

به گزارش مفدا هرمزگان به نقل از ایسنا خلیج فارس :عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در ایران بحث تولید مشکلات فراوانی دارد و معضلی به شمار می رود که در این زمینه نیاز به حمایت مسئولین داریم.

مهران شاهی اظهار کرد: زمینه تحقیقات من حشره شناسی پزشکی در مبارزه با بیماری ها است که حشره شناسی پزشکی به جنبه هایی از بندپایانی که از نظر پزشکی اهمیت دارند می پردازد.

وی ادامه داد: بنده از ابتدا شروع به فعالیتم مطالعاتی در زمینه های مختلف داشتم که از جمله آن ها شناسایی گونه های ظهر اگین و سمی مناطق جنوبی و غربی ایران بوده است.

شاهی افزود: در نمایشگاه هفته پژوهش امسال چند محصول را که خودم تولید کرده ام را ارائه کرده ام که یکی از آن ها حشره کشی است که از مواد طبیعی ساخته شده است و می تواند حشرات، آفات و سوسک ها را از بین ببرد و از مواد طبیعی ساخته شده که هیچ ضرری برای طبیعت و انسان ندارد، این محصول در مرحله قبل تولید است و تاییدیه های نهایی خود را اخذ کرده و ثبت نهایی شده است.

وی خاطرنشان کرد: از دیگر محصولاتی که در این نمایشگاه ارائه کرده ام محلول ضده شپش و ماده دورکننده حشرات هستند که از مواد طبیعی فرآوری آمده اند و دیگری نیز دستگاه زهرگیری است.

شاهی عنوان کرد: یک گونه عقرب تنها در در منظقه خودمان وجود دارد و در شمار خطرناک ترین بندپایان به شمار می رود، که نیاز است برای آن پاد زهری را تهیه کنیم و چون تنها نیاز منطقه ما است خودمان باید بتوانیم جان هموطنانمان را نجات دهیم.

این پژوهشگر اضافه کرد: متأسفانه در ایران بحث تولید مشکلات فراوانی دارد و معضلی به شمار می رود که در این زمینه نیاز به حمایت مسئولین داریم.

وی تصریح کرد: در زمینه ساخت و تولید محصولات ابداعی خود در کشور به سختی می توانیم محصول را به مرحله  تولید برسانیم و در زمینه های مختلف مشکلات فراوانی برای تولید کنندگان وجود دارد و از مسئولین تقاضا دارم که مخترعین را از لحاظ روانی، اجتماعی و مالی حمایت کنند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.