دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳

گزارش بازدید از مناطق زلزله زده توسط دبیر کانون هلال احمر دانشگاه ایران

گزارش از زلزله زدگان کرمانشاه ایران

دبیر کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه ایران در پی زلزله مناطق غرب کشور به منظور بازدید از مناطق زلزله زده، ارزیابی نیازهای مردم و همکاری در کمک رسانی در منطقه زلزله زده حضور یافت.

بازدید از منطقه در تاریخ ۲۵ تا ۲۷ آبان ماه ۹۶ صورت گرفت که شامل بازدید از شهر سرپل ذهاب، دشت ذهاب، گله‌های روستاهای مناطق شیخ صله بود. در گزارش ارائه شده توسط این کانون آمده:

"متاسفانه با توجه به وسعت و شدت زلزله، تعداد بسیار زیادی از مردم دچار آوارگی شدند. که با توجه به تعداد بسیار زیاد آواره‌های این مناطق، نیاز به اسکان موقت به صورت چادر یا کانتینر برای محافظت در برابر سرما به شدت احساس می شد.

با توجه به همدلی مردم عزیز کشور و تلاش های مسئولین، نیازهای اولیه به خوراک و آب آشامیدنی برای مدت چند روز تامین شده و در اختیار مردم قرار داده شده بود. همچنین با توجه به تلاش های بسیار زیاد ارتش و نیروهای نظامی، امنیت و آرامش به مناطق برگشته بود.

با توجه به آشفتگی اوضاع و شلوغ بودن منطقه، میزان بسیار زیاد زباله در نزدیکی چادرها جمع شده بود که در آینده نزدیک، باعث به وجود آمدن بیماری های عفونی و واگیردار بین مردم می شود."

علی اسماعیلی دبیر کانون هلال احمر، بیشترین نیاز مردم را در این برهه از زمان را، نیاز به سکونت دائم و نیمه دائم و همچنین رفع نیازهای بهداشتی و درمانی دانست.
کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه، با ارسال اقلام غیر نقدی به هلال احمر و کمک به جمع آوری مبالغ نقدی در کمپین "التیامی برای کرمانشاه" مشارکت و همکاری داشته است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.