دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵

سید مصطفی حسینی قاری برتر کشور مطرح کرد:

لزوم ترویج و گسترش محافل تلاوت قرآن در جامعه

سید مصطفی حسینی قاری

سید مصطفی حسینی قاری بین‌المللی کشورمان و برگزیده سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان کشور معتقد است باید محافل تلاوت قرآن رواج پیدا کند چراکه می‌تواند در جذب مردم و علاقه مند شدن جوانان موثر باشد.

به گزارش مفدا، با پایان یافتن مرحله نهایی سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان کشور، سید مصطفی حسینی در مراسم اختتامیه به روی سن آمد و در بخش پایانی برنامه تلاوت زیبایی داشت که مورد تحسین حاضرین قرار گرفت.
 این دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی قزوین تاکنون توانسته در مسابقات کشوری و بین‌المللی مقام کسب کند و در سی و دومین دوره مسابقات ملی قرآن و عترت دانشگاهیان کشور موفق به کسب رتبه نخست در بخش قرائت تحقیق شده است.
مصطفی حسینی دانشجوی رشته بهداشت است و در روزهای پایانی تحصیل خود قرار دارد. این دانشجوی فعال قرآنی مهمترین عامل جذب به قرآن را رشد یافتن در خانواده‌ای قرآنی می‌داند و معتقد است: در خانواده‌ای بزرگ شده‌ام که همواره نوای زیبای قرآن در محیط خانواده طنین انداز بود. پدرم فعال قرآنی است و در این راه زحمات بسیاری کشیده است و مادرم نیز حافظ کل قرآن است و این دو بزرگوار در نعاد من علاقه وافری را به قرآن هدیه گذاشته‌اند.
وی در ادامه افزود: در راه قرآن ماندن نتیجه ازدواج با همسری قرآنی است و اینکه فعالیت قرآنی من ادامه پیدا کرد به خاطر حضور همسری قرآنی در زندگی‌ام است.
این قاری برجسته کشوری و نماینده وزارت بهداشت در مسابقات ملی در خصوص اهمیت نهادینه کردن فعالیت‌های قرآنی و انس با قرآن در میان جوانان گفت:معتقدم بهترین کار برای ترویج و انس بیشتر با قرآن این است که محافل قرآنی بیشتر برگزار شود. این موضوع آنقدر اهمیت دارد که رهبر معظم انقلاب بر برگزاری محافل قرآنی با کیفیت و با حضور یک یا دو قاری و تلاوت قرآن در آن تاکید کرده‌اند.
حسینی ادامه داد: زمانیکه یک محفل با کیفیت قرآنی برگزار شود و مردم استماع خوبی داشته باشند رفته رفته علاقه‌مند می‌شوند و از دیگر برکاتش این است که جوانان نیز در همین محافل جذب قرآن خواهند شد.
حسینی برگزاری سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان را بسیار با کیفیت و تاثیرگذار دانست و توضیح داد: این جشنواره بسیار منظم برگزار شد و از لحاظ کیفی بسیار رضایت بخش بود. برای برگزاری جشنواره‌ای با این کیفیت مسئولان برگزاری این جشنواره تشکر دارم.
مصطفی حسینی در ادامه در خصوص اهمیت برگزاری با کیفیت محافل قرآنی و رعایت اصول فنی گفت: موردی که در رساندن کیفیت صدای قاری موثر است سیستم صوتی مناسب و تنظیم شده است و کسی که این کار فنی را انجام می‌دهد باید اطلاعات و آگاهی کافی را داشته باشد. متاسفانه در این خصوص در محافل قرآنی و مسابقات مشکلاتی وجود دارد که موجب خراب شدن لحن یک قاری می‌شود.
این قاری برجسته در پایان با اشاره به برگزاری مسابقات قرآنی برای جوانان و دانشجویان گفت: باید خدا را شاکر باشیم که مسابقاتی برای جوانان و دانشجویان و محافلی قرآنی داریم.خدا را شاکرم که در راه قرآن هستیم و از همه برگزار کنندگان محافل قرانی در کشور تشکر می کنم و امیدوارم این جلسات رواج پیدا کند و بتواند برکات خوبی برای جوانان داشته باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.