یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴

مراسم بزرگداشت "روز دانشجو" با حضور رییس دانشگاه و معاونین ایشان برگزار شد

مراسم روز دانشجو ایران
 مراسم بزرگداشت روز دانشجو  با حضور دکتر ناصری پور رییس دانشگاه روز شنبه ۱۱ آذر ماه ۱۳۹۶ در مرکز همایشهای رازی برگزار شد.
بنابر گزارش مفداایران، مراسم بزرگداشت روز دانشجو با حضور دکتر ناصری پور رییس دانشگاه و معاونین ایشان روز شنبه ۱۱ آذر ماه ۱۳۹۶ در مرکز همایش‌های رازی برگزار گردید.
 این مراسم با قرائت قرآن توسط یکی از دانشجویان عضو کانون قرآن و عترت دانشگاه شروع شد و پس از پخش نماهنگ زیبایی از سرود جمهوری اسلامی ایران و خوش آمدگویی و خیر مقدم توسط مجری برنامه، دکتر شفائی خانقاه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه سخنانی را در ارتباط با روز دانشجو بیان کرده و روز دانشجو را روز تاکید بر اهمیت علم آموزی و تقویت ایمان و افزایش بصیرت و معرفت عنوان کرد. ایشان این روز را نماد استکبار ستیزی و مبارزه با استبداد و نماد عدالت‌خواهی دانشجویان در تاریخ ایران اسلامی خواند.
دکتر شفائی در ادامه افزود: واژه دانشجو به اندازه تقدس و کرامتش پر دامنه است؛ آن قدر پر افق که هرگاه به سوی هر کرانه‌اش اشاره بری نسیمی تازه از معنای آن درمیابی. دانشجویی تنها عنوانی برای ورود به یک طبقه اجتماعی در جامعه نیست؛ دانشجویی زمان برنمی‌دارد، دانشجویی یک مکتب است...
پس از سخنان معاون فرهنگی و دانشجویی چهار نفر از دانشجویان به نمایندگی از بسیج دانشجویی، کانون‌های دانشجویی، انجمن‌های علمی دانشجویی و شورای صنفی دانشگاه به بیان دغدغه‌ها و مطالبات خود در حیطه‌های سیاسی، فرهنگی، علمی و دانشجویی پرداختند.
پس از صحبت رویاروی دانشجویان دانشگاه با مسئولین، دکتر ناصری پور رییس دانشگاه ضمن گرامیداشت سالروز ۱۶ آذر و روز دانشجو پاسخگوی برخی از  درخواست‌های دانشجویی بودند.
رییس دانشگاه گفت: اگر به دانشگاه بعنوان یک موجود زنده و پویا نگاه کنیم، بدون شک اعضای هیئت علمی و دانشجویان آن بدلیل آنکه بدنه فعال و پویای آن محسوب می شوند، سهم موثر و غیر قابل انکاری در تضمین تداوم حیات و پیشرفت آن دارند.
وی افزود: بدیهی است که بر انگیختن حس هویت فردی و ملی در بدنه دانشجویی هم میزان امید به آینده دانشگاه را بالا می برد و هم مایه اعتماد سایر نهاد‏های اجتماعی به دانشگاه بعنوان رکن اساسی در پیشرفت و استقلال کشور می گردد.
دکتر ناصری پور عنوان کرد: دانشجو بایستی به فکر اصلاح جامعه باشد و به آنچه در جامعه می‏گذرد حساس باشد. دانشجو پرچمدار نقد سازنده و خردمندانه است و بعنوان بخشی از جامعه مدنی ناظر بر عملکرد دولت و حکومت است و ما نیز توقع داریم که در کنار انتقاد سازنده از وضع موجود راهکار‏های مناسب و اجرایی برای حل مشکلات بدهد.
وی گفت: توجه به شور و انرژی فوق‏ العاده دانشجویان در کنار آگاهی و احساس مسئولیت آنها در قبال جامعه می‏‌تواند پتانسیل بالایی را در جهت رشد و شکوفایی و عزت و سر بلندی ملت بزرگ ایران فراهم آورد و بر ما مسئولان نیز واجب است که زمینه‏‌های لازم را برای رشد و شکوفائی این استعداد ها فراهم آوریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.