سه‌شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۰

برگزاری جلسه آموزشی - توجیهی سفیران سلامت دانشکده‌های پرستاری- مامایی ومدیریت واطلاع رسانی

سفیران سلامت ایران

به همت واحدبهداشت درمانگاه معاونت دانشجویی وفرهنگی و با مشارکت و همکاری واحد سلامت جوانان مرکزبهداشت شمال‌غرب وکارشناسان معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده‌های پرستاری و مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی جلسه آموزشی – توجیهی دانشجویان متقاضی فعالیت در برنامه سفیران سلامت در روز یکشنبه 5 آذرماه از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۲ برگزارگردید.

در این برنامه که در سالن اجتماعات دانشکده‌های مذکور و با حضور ۱۰۵ نفراز دانشجویان پرستاری ومامایی و ۲۲ نفر از دانشجویان مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی تشکیل گردید، ابتدا خانم لمیعی در خصوص تاریخچه برنامه سفیران ، شرح وظایف وضرورت آگاهی نسل جوان با ازدواج پایدار و سالم مطالبی ایراد نمود.

در ادامه خانم طیبی‌نیا کارشناس بهداشت روان در خصوص ضرورت کسب مهارت‌های زندگی، رفتارجرات مندانه، کنترل خشم و آشنایی با انواع مخدرها و مواد اعتیادآور و آسیب‌های جسمی و روانی ناشی از آن به ارائه اسلایدهای مرتبط پرداخت.

سومین مبحث آشنایی با تغذیه صحیح، نقش ورزش و تحرک در سلامت افراد، سوانح وحوادث، راه‌های پیشگیری از بیماری‌های واگیر و غیر واگیر و اصول پیشگیری و راه‌های درمان بیماری ایدز و سیر تکاملی آن  بود که توسط خانم دکتر صباغی ارائه گردید. در پایان برنامه شرکت کنندگان با روش آرام سازی بدن و رهایی از انقباضات توسط خانم طیبی نیا آشنا شدند.

لازم به ذکراست دانشجویانی که ۷۰% از سوالات پس آزمون  را پاسخ صحیح داده باشند به عنوان سفیر سلامت دانشکده شروع به کار خواهند کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.