یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵

گفتگو با برگزیدگان سومین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا؛

امیدی: موفقیت اتفاقی به دست نمی‌آید

چهارمین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فریبرز امیدی برگزیده سومین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا، تعیین هدف، تلاش مستمر و انگیزه مضاعف را لازمه دستیابی به هر موفقیتی دانست.

به گزارش مفدا تهران، دانشگاه علوم پزشکی تهران به‌منظور حمایت و تشویق فعالیت‌های ارزشمند دانشجویان، چهارمین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا را با شعار دانشجو، نشاط، تعالی و آرمان‌گرایی 14 آذر 96 برگزار خواهد کرد.
این جشنواره صرفاً برای دانشجویان ایرانی و بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود و دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای عمومی، دکترای تخصصی، دستیاری و فلوشیپ می‌توانند با ارائه مستندات خود در محورهای مختلف آن شرکت کنند.
برای آشنایی بیشتر دانشجویان با این جشنواره، روابط عمومی دانشگاه با برگزیدگان سومین دوره گفت‌وگو کرد که در ادامه می‌خوانید:

خودتان را به‌طور کامل معرفی کنید و بفرمایید در چه حیطه‌ای از جشنواره برگزیده شدید؟‌
به نام خدا. فریبرز امیدی هستم؛ متولد مرداد سال 1364 در شهرستان صحنه استان کرمانشاه و دانشجوی دکترای مهندسی  بهداشت حرفه‌ای در دانشکده بهداشت. در سومین جشنواره ابن‌سینا سال 1395 در حیطه پژوهشی برگزیده شدم.

 جشنواره دانشجویی ابن‌سینا را چطور ارزیابی می‌کنید؟ چه پیشنهادی برای بهتر برگزار شدن آن دارید؟
چنین جشنواره‌ای در سطح دانشگاه، سبب ترغیب بیشتر دانشجویان و ایجاد محیطی برای رشد و شکوفایی استعدادهای آن‌ها می‌شود. وجود حیطه‌های مختلف و اطلاع‌رسانی بسیار گسترده در سطح دانشگاه و همچنین برگزاری باشکوه آن از نقاط مثبت این جشنواره محسوب می‌شود. به نظرم گرنت پژوهشی تخصیص داده‌شده برای چنین جشنواره‌ای بسیار ناچیز است. لذا پیشنهاد می‌دهم برای تشویق بیشتر دانشجویان سقف مبلغ گرنت تعیین‌شده افزایش یابد.

چه توصیه‌ای به  دانشجویانی که تازه می‌خواهند قدم در مسیر پیشرفت و موفقیت بگذارند دارید؟
موفقیت اتفاقی نیست و لازمه کسب هر موفقیتی تعیین هدف، تلاش مستمر و انگیزه مضاعف برای رسیدن به آن است. اهدافتان بزرگ و به همان اندازه تلاشتان بسیار باش. در راستای نیل به این اهداف هم گاهی مشکلات و کمبودهایی وجود خواهد داشت لذا فراموش نکنیم برنده کسی است که به هدف چشم می‌دوزد و نه به مسیر، گاه ناهموار زندگی، نهراسیدن از مشکلات، ایمان به توانایی‌های خود و باور قلبی رسیدن به هر آنچه بخواهیم،‌ در کنار اعتقاد قوی به سرچشمه لطف و رحمت الهی کلید هر موفقیتی است.

فکر می‌کنید چه عواملی در موفقیت شما نقش داشته است؟
موفقیت، نتیجه یک فرایند برنامه‌ریزی‌شده و به تعبیری قله رسیدن به یک مسیر طولانی است. در این مسیر حمایت‌ها و الطاف بیرونی، راه‌های رسیدن را هموار می‌کند که بدون شک در رأس آن لطف خداوند متعال است و سپس دعای خیر پدر و مادرم که همیشه شامل حالم بوده. همچنین لازم می‌دانم از مدیر گروه مهندسی بهداشت حرفه‌ای دانشگاه، دکتر گلبابایی استاد راهنمای مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی‌ام، دکتر شاه طاهری و دیگر اساتید گران‌قدر گروه که همواره باراهنمایی‌های ارزنده خود بستر پیشرفت و موفقیت را برایم فراهم کردند، تقدیر و تشکر ‌کنم. درنهایت، از دوست و استاد عزیزم دکتر محمد بهبهانی که همواره خالصانه همراهم بودند و در راستای موفقیتم از هر کوششی دریغ نکردند، قدردانی می‌کنم. در پایان از روابط عمومی  دانشگاه که این فرصت را در اختیارم قراردادند تشکر و قدردانی می‌کنم.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: مهدی کیهان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.