سه‌شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۹

برای چندمین بار؛

کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز قله دماوند را فتح کردند

صعود به قله دماوند

گروه کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی شیراز متشکل از ۱۰ نفر از کارکنان و بازنشستگان این دانشگاه موفق به فتح قله دماوند با ارتفاع ۵۶۷۲ متر شدند.

 به گزارش مفدا شیراز، گروه کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، موفق به فتح قله دماوند با ارتفاع ۵۶۷۲ متر شدند.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز دراین باره گفت: گروه کوهنوردی این دانشگاه متشکل از ۱۰ نفر از کارکنان و بازنشستگان دانشگاه، درادامه برنامه منظم صعود به قلل مختلف استانی و کشوری پس از پیمودن مسیر و استراحت در پناهگاه های موجود در مسیر، روز دهم شهریور ماه موفق به فتح قله دماوند شدند و توانستند پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران و پرچم دانشگاه علوم پزشکی شیراز را بر بلندترین کوه کشور به اهتزاز در آورند.

دکتر حیدر صفرپور افزود: صعود گروه کوهنوردی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از جبهه جنوبی دماوند و در اولین ساعات روز صورت پذیرفت چرا که در این کوهستان از بعد ازظهر شرایط آب و هوا کاملا تغییر می کند و معمولا شاهد وزش بادهای شدید و بارندگی بصورت برف و تگرگ     می باشیم.

وی با اشاره به تقویم سالیانه گروه کوهنوردی و حمایتهای همه جانبه تربیت بدنی دانشگاه جهت اجرای برنامه های این گروه درطول سال، اظهار داشت: گروه کوهنوردی دانشگاه، بمنظور کسب آمادگی هر چه بیشتر جهت صعود به قلل بلند کشور، بطور منظم به تمرین و ایجاد آمادگی جسمانی اعضاء این تیم می پردازد که از این جمله می توان به تمرینات هفتگی برنامه کوهپیمایی در کوه دراک، دره نوردی و کار با طناب در کوه و آبشاردم اسب در منطقه کوه مره سرخی و تنگ رغز در شهرستان داراب، ده گردو، تنگ مراد در اطراف یاسوج و دیگر نقاط کوهستانی منطقه اشاره کرد.

مدیرتربیت بدنی دانشگاه با اشاره به حضور دو تن از اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز در برنامه صعود به قله دماوند، حضور اساتید و اعضاء هیات علمی دانشگاه را در همه زمینه ها و میادین ورزشی پرشور و چشمگیر دانست.

صفرپور در پایان ضمن تشکر و قدر دانی از حضور جمعی از کارکنان و پیشکسوتان دانشگاه در  برنامه های مختلف کوهنوردی، از اقشار مختلف دانشگاهی جهت حضور در برنامه های آینده گروه کوهنوردی دانشگاه دعوت نمود.

اعضاء تیم صعود کننده به دماوند عبارت بودند از: آقایان صالح حدائق سرپرست گروه، روحانی راهنما و مسئول فنی، دکتر خادمی پزشک گروه، دکتر عظیم پور سمعی و بصری، کاووس محمدی عکاس، جبه داری، حیدری، سرکار خانم نوروزیان.

شایان ذکر است که تعدادی ازآقایان و بانوان دانشگاه پیام نور و آموزش و پرورش شیراز نیز به عنوان مهمان در این برنامه ورزشی حضور داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.