چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲

مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان:

شفافیت، عدالت، تعامل و همکاری شعار ماست

مصاحبه

"دکتر امیر رحمانی رسا" مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان در گفتگو با دبیر کمیته دانشجویی مفدا گفت: شفافیت، عدالت، تعامل و همکاری شعار ما در راستای پیشبرد امور فرهنگی این دانشگاه است.

به گزارش مفدا همدان، "حمید رضا زارعی" دبیر کمیته دانشجویی مفدا همدان با "دکتر امیر رحمانی رسا" مدیر امور فرهنگی این دانشگاه مصاحبه ای انجام داده که متن کامل این گفتگو به شرح زیر  است:

مفدا همدان: قدری بیشتر خودتان را معرفی کنید؟

امیررحمانی رسا عضو هیات علمی دانشکده توانبخشی ودر حال حاضر مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان هستم.

مفدا همدان: همان طور که مستحضرید بحث فرهنگی آن هم در محیط دانشجویی ریزه‌کاری‌ها و چالش‌های خاص خود را دارد، برنامه شما در امور فرهنگی و فوق برنامه چیست؟

برنامه امور فرهنگی به این صورت است که به طور کامل در چارچوب قانون و آیین نامه ی مصوب وزارت بهداشت حرکت کنیم شفافیت؛ عدالت؛ تعامل و همکاری شعار ما است. همه افراد برای مدیریت فرهنگی در یک درجه و مرتبه قرار دارند، تفاوتی در تشکل ها وجود ندارد بین اعضای هیات علمی و دانشجویان، از نظر فرهنگی نیز هیچ تفاوتی قائل نیستیم و بایستی محیط تعاملی مناسبی جهت شکوفایی توانمندی دانشجویان و اساتید در بعد فرهنگی وجود داشته باشد.

مفدا همدان: نقش کانون و تشکل های فرهنگی در معاونت فرهنگی و دانشجویی چگونه تعریف می‌کنید؟

دانشجویان فعال در کانون‌ها و تشکل‌ها در برنامه‌های فرهنگی نقش بسیار مهم و تاثیر گذاری دارند، زمینه برای فعالیت تشکل‌ها به طور کامل وجود دارد که هر کدام برنامه های خاص خود را در جهت تعالی فرهنگی دانشگاه جلو ببرند، فقط این که فعالیت ها متناسب با قانون و موازین شرعی باشد و از موازین خارج نشود.

مفدا همدان: بحث بسیار مهمی را مطرح کردید، شفافیت همانطور که مستحضرید هر کجا شفافیت وجود داشته باشد فساد به شدت کاهش پیدا می‌کند، قول می‌دهید که در بحث مالی واجرای برنامه‌ها و...به طور کامل شفافیت وجود داشته باشد و برقرار باشد؟

ان شاء الله همین طور خواهد بود، شعار ما عدالت و شفافیت است در چارچوب قانون، حق و ناحق، حلال و حرام به طور کامل بایستی مراعات شود، کیفیت برنامه‌ها را می خواهیم بالا ببریم و این جز با شفافیت عملکرد محقق نمی‌شود.

مفدا همدان: با توجه به تاکید "دکتر موسوی بهار" رئیس دانشگاه بر اجرای فعالیت‌های  مذهبی در محیط دانشجویی و تاثیر آن در کاهش آسیب ها در محیط دانشجویی، برای این مهم چه برنامه‌ای دارید؟

 صد در صد اصل همه فعالیت‌های فرهنگی و زیربنای کار فرهنگی را فعالیت‌های مذهبی و معنوی تشکیل می‌دهد، دانشجویان باید داوطلب و خودجوش در صحنه حضور داشته باشند و به جای تعدد برنامه‌ها بایستی به طرف کیفی سازی آنها حرکت کنیم.

مفدا همدان: با توجه به اینکه یکی از جوان‌ترین مدیران دانشگاه هستید و از لحاظ سنی نیز به دانشجویان نزدیک هستید و مطالبات و دغدغه‌های دانشجویان را به خوبی درک می‌کنید، در جهت برآورده شدن خواسته‌های دانشجویان چه برنامه‌ای دارید و انتظار شما از دانشجویان در این خصوص چیست؟

اطلاعات خود را نسبت به آیین نامه‌ها و قوانین افزایش بدهند، مصالح ملی و کشوری را در نظر بگیرند و اگر زمانی با برنامه ای مخالفت شد شرایط و ... را در نظر بگیرند. در اتاق من همیشه به روی دانشجویان و نماینده‌های آنها باز و پذیرای فعالیت فرهنگی دانشجویان است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.