سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸

مدیر کل اداره فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارت علوم:

اجرای طرح فراگیر دوشنبه‌های قرآنی به افزایش فضای معنوی دانشگاه‌ها کمک می‌کند

دکتر رشید جعفرپور دبیر بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن

مدیرکل اداره فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارت علوم با اشاره به قرار داشتن در هفته قرآن و عترت دانشگاه‌ها گفت: اجرای طرح فراگیر دوشنبه‌های قرآنی در سطح دانشگاه‌ها می‌تواند فضای معنوی خاصی به دانشگاه‌ها حاکم کند و هر فردی در قالب این طرح با تلاوت یک صفحه قرآن می‌تواند در ختم دسته جمعی قرآن کریم شرکت کند.

به گزارش مفدا، رشید جعفرپور، مدیرکل اداره فعالیت ‌های دینی و قرآنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری‌  با اشاره به قرار داشتن در هفته قرآن و عترت دانشگاه‌ها گفت: بر اساس ابلاغ دبیرخانه شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها برنامه‌های متنوعی به مناسب این هفته در سطح دانشگاه‌ها برگزار شده است.

وی با بیان اینکه ۱۸ آبان ماه و اولین روز هفته به نام "دانشگاه انقلابی، بصیرت قرآنی و شور عاشورایی" نامگذاری شد، خاطرنشان کرد: در این روز هیئات دانشجویی به دیدار مقام معظم رهبری رفتند و در دانشگاه‌ها ایستگاه‌های صلواتی، خیمه های قرآنی و موکب های استقبال از زائرین دانشجو برپا شد.

جعفرپور با بیان اینکه ۱۹ آبان به نام "قرآن کریم و حضور موثر دانشجویان قرآنی در عرصه فعالیت های سیاسی عبادی و اجتماعی" نامگذاری شد، اظهار کرد: در این روز توصیه به حضور در نماز جمعه و دیدار با ائمه جمعه شهرها از سوی دانشجویان شد.

مدیرکل اداره فعالیت های دینی و قرآنی وزارت علوم تصریح کرد: روز ۲۰ آبان ماه به نام "دانشگاه انقلابی، قرآن کریم و تولید علم" نامگذاری شد و در این روز به ضرورت علم و جایگاه علم با برپایی محافل کوتاه انس با قرآن پرداخته شد و توصیه شد کلاس های درس با تلاوت قرآن دانشجویان شروع شود.

وی با بیان اینکه ۲۱ آبان ماه به نام "قرآن کریم، دانشگاه و استمرار مسیر شهیدان راه قرآن و عترت" نامگذاری شد، ادامه داد: در این روز  محافل قرآنی بر سر مزار شهدای گمنام دانشگاه ها برپا شد و دیدار با خانواده های شهدای مدافع حرم دانشجویان صورت گرفت.

جعفرپور با اشاره به اینکه ۲۲ آبان ماه به نام "دانشگاه قرآنی و دانشگاهیان موفق" نامیده شده است، افزود: در این روز منتخبان فعال قرآنی دانشگاه با رئیس دانشگاه دیدار داشتند  و از نفرات برتر مسابقات قرآنی تقدیر شد و ختم دسته جمعی قرآن کریم صورت گرفت.

مدیر کل اداره فعالیت های دینی و قرآنی وزارت علوم با اشاره به طرح فراگیر دوشنبه‌های قرآنی در دانشگاه گفت: در این طرح هر فردی با تلاوت یک صفحه قرآن کریم می‌تواند در ختم دسته جمعی قرآن کریم شرکت کند.

وی با اشاره به این که ۲۳ آبان ماه به نام "دانشگاه و نهضت تفسیر و قرآن شناسی" نامگذاری شده است، تاکید کرد: در این روز برنامه های تدبر و تفسیر قرآن کریم صورت خواهد گرفت و حفظ آیات و تبیین آیات سوره فجر نیز انجام خواهد شد.

جعفرپور با بیان اینکه در این روز از کسانی که تلاوت های روزانه در خوابگاه‌ها و نماز خانه دانشگاه‌ها دارند، تجلیل خواهد شد، خاطرنشان کرد: روز ۲۴ آبان ماه به عنوان آخرین روز این هفته به نام "دانشگاه فعالیت های قرآنی اساتید و اعضای هیئت علمی" نامگذاری شده است.

به گزارش شبستان، مدیرکل اداره فعالیت های دینی و قرآنی وزارت علوم با اشاره به تبیین شخصیت علامه طباطبایی در دانشگاه ها در این روز اظهار کرد: تجلیل از اساتید قرآنی و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و برپایی جلسات هم اندیشی با موضوعات قرآنی از فعالیت های این روز می باشد.

وی در پایان تصریح کرد: در فعالیت‌های قرآنی روزهای این هفته مساله توجه و بازبینی فضای مجازی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.