سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳

سرگروه اعزامی به منطقه زلزله زده:

دانشجویان پزشکی در بیمارستان‌های صحرایی مناطق زلزله‌زده مستقر شده‌اند

خدمات پزشکی به زلزله زدگان

سرگروه دانشجویان پزشکی اعزامی ستاد مرکزی اردوهای جهادی وزارت بهداشت به منطقه زلزله‌زده استان کرمانشاه از استقرار اعضای این گروه در بیمارستان‌های صحرایی مناطق زلزله زده خبر داد.

محمد جواد عزیزی، سرگروه دانشجویان پزشکی  ستاد مرکزی اردوهای جهادی وزارت بهداشت اعزامی به منطقه زلزله‌زده در گفت‌وگو با مفدا از حضور تیمی ۵۰ نفره از دانشجویان علوم پزشکی در مناطق زلزله زده خبر داد و افزود: این تعداد شامل دانشجویان پسر و دختر رشته‌های جراحی، ارتوپدی، اتاق عمل، پرستاری، طب اورژانس و سایر تخصص‌های مرتبط هستند.

وی افزود: اعضای این تیم از روز دوشنبه ۲۲ آبان در بیمارستان‌های صحرایی مناطق زلزله‌زده«سرپل ذهاب»، «ثلاث باباجانی»، «اسلام آباد»، «جوانرود» و مراکز درمانی کرمانشاه مستقر شده‌اند و به ارائه خدمات پزشکی و درمانی می‌پردازند.

عزیزی  افزود: در سرکشی به روستاهای مناطق آسیب دیده دریافتیم که بیشترین نیاز مردم این مناطق چادر و اسکان موقت است.

عکس مربوط به شهرستان«جوانرود» است

وی اقلام دارویی ارسال شده به منطقه را مناسب ارزیابی کرد و گفت: در بحث دارویی، تامین سرم از اولویت بیشتری برخوردار است و سایر اقلام دارویی به اندازه کافی در منطقه تامین و توزیع شده است.

عکس مربوط به شهرستان«جوانرود» است

سرگروه دانشجویان پزشکی اعزامی به منطقه زلزله زده با بیان اینکه نیروی درمانی بیشتری در مناطق آسیب دیده نیاز نیست، از کسانی که به این منظور قصد عزیمت به استان کرمانشاه را دارند خواست از این اقدام خودداری کنند تا کار امدادرسانی با سهولت بیشتری صورت گیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.