سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه؛

خوابگاه‌های دانشجویی آماده اسکان گروه‌های امدادی اعزامی از سایر استان‌ها هستند

دکتر غلامی 3

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از آماده سازی خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه جهت اسکان گروه‌های امدادی اعزامی از سایر استان‌ها خبر داد.

به گزارش مفدا کرمانشاه، به دنبال وقوع زلزله در استان کرمانشاه در ساعت ۲۱ و ۴۵ دقیقه شامگاه یکشنبه ۲۲ آبان ماه و به لحاظ اهمیت و حساسیت خوابگاه‌های دانشجویی، معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از همان دقایق ابتدایی این حادثه، با حضور در خوابگاه‌های دانشجویی جهت بررسی وضعیت و مدیریت حوادث احتمالی اقداماتی را انجام داد.

این اقدامات شامل حضور معاون فرهنگی و دانشجویی، مدیر دانشجویی، رئیس اداره امور خوابگاه ها و .... در محل خوابگاه های دانشجویی و صحبت با دانشجویان و تلاش در جهت آرامش آنها بود.

انتقال دانشجویان به محل‌های امن خوابگاه‌ها، انتقال دانشجویان ساکن در خوابگاه‌های خودگردان (زاگرس و فاطمیه) به خوابگاه های دولتی، تشکیل کمیته بحران دانشگاه و تعطیلی تمامی کلاس‌ها و کارآموزی‌ها تا ۲۹ ابان ماه، در اختیار گذاشتن وسیله نقلیه (اتوبوس) جهت استفاده دانشجویان در محوطه خوابگاه ها و تعطیلی خوابگاه ها و خروج دانشجویان از خوابگاه و عزیمت به محل زندگی خانواده از دیگر اقدامات دانشگاه بود.

همچنین بازدید از همه خوابگاه‌ها و بررسی خسارت ها و آسیب های احتمالی و بازدید کارشناس دفتر فنی دانشگاه از خوابگاه ها و بررسی مسائل فنی در ساختمان ها اقدامات دیگر دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه پس از وقوع زلزله بود که می‌توان به آن اشاره کرد که با این اقدامات هبچ گونه خسارت جانی و مالی اتفاق نیفتاده است و تمام دانشجویان در صحت و سلامت هستند.

گفتنی است، به دنبال وقوع زلزله در استان کرمانشاه و تعطیلی خوابگاه‌های دانشجویی، معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه نسبت به آماده سازی خوابگاه های دانشجویی جهت اسکان گروه‌های امدادی اعزامی از سایر استان‌ها اقدام نمود.

این گروه‌ها که بیش از ۲۰۰ نفر از پزشکان متخصص، پرستاران و سایر رشته‌های درمانی بودند از استان‌های تهران، ارومیه، تبریز و ... بودند که پس از اسکان در خوابگاه‌ها به مراکز درمانی مورد نیاز اعزام شدند.

شایان ذکر است، این معاونت آمادگی کامل برای پذیرش و همکاری با تمام این عزیزان در جهت خدمت رسانی به مردم مناطق زلزلزه زده را دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.