دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲

داوری رشته‌های شعر و داستان کوتاه جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان کشور به پایان رسید

پوستر

داوری رشته‌های شعر و داستان کوتاه مرحله پایانی سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور امروز در محل دبیرخانه جشنواره واقع در صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش مفدا، داوری رشته‌های شعر و داستان کوتاه مرحله پایانی سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور روز دوشنبه ۲۲ آبان ماه در محل دبیرخانه جشنواره واقع در صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت برگزار شد.

در ادامه  فرایند داوری آثار رسیده به دبیرخانه سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور، داوری های دو رشته داستان کوتاه و شعر  توسط داوران انجام شد و از بین آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره، آثار برگزیده انتخاب شدند.

مصطفی رحماندوست و شهرام اقبال زاده کار داوری رشته داستان نویسی مرحله پایانی سی ودومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان کشور را برعهده داشتند که امروز ضمن ارزیابی ۲۹ اثر ارسالی به دبیرخانه، در نهایت برگزیدگان این بخش را انتخاب و به دبیرخانه جشنواره معرفی کردند.

همچنین در رشته شعر، سعید بیابانکی و حمید برقعه‌ای ۲۴ اثر مربوط به این بخش که به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود را مورد داوری و ارزیابی قرار دادند که در نهایت نفرات اول تا سوم این رشته نیز بعد از بازبینی و ارزیابی آثار، انتخاب شدند که قرار است نفرات برگزیده این رشته همانند سایر رشته‌ها در روز اختتامیه جشنواره مورد تقدیر قرار گیرند.

در این مرحله و در رشته نمایش نامه نویسی تعداد ۱۴ اثر  ارسالی از سوی دانشجویان دستگاه های مختلف از جمله وزارت بهداشت، وزارت علوم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه های پیام نور، علمی کاربردی، فنی و حرفه ای، علوم معارف و...مورد داوری و ارزیابی اساتید مربوطه قرار گرفت.

دانشجویان و اساتید شرکت کننده در جشنواره سی و دوم از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی تابعه وزارتخانه‌های علوم و بهداشت، دانشگاه‌های پیام نور، فنی حرفه‌ای، علمی کاربردی، دانشگاه آزاد، دانشگاه علوم معارف و جهاد دانشگاهی هستند.

میزبانی این دوره از جشنواره که سی دومین دوره آن است بر عهده وزارت بهداشت است و سال پیش این جشنواره توسط دانشگاه فرهنگیان برگزار شده و مرحله نهایی آن امسال از ششم تا هشتم آذر ماه در حوزه هنری شهر تهران برگزار  می‌شود.

برای نخستین بار در سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت به میزبانی وزارت بهداشت، اساتید و اعضای هیأت علمی در برخی از رشته‌ها می‌توانند حضور داشته باشند و به رقابت بپردازند. همچنین امسال برای اولین بار به دلیل تقارن هفته قرآن و عترت با مراسم اربعین، تصمیم گرفته شد تا این جشنواره بعد از این مراسم و در آذرماه برگزار شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.