دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷

حضور ۳۱ داور و ناظر در بخش آوایی سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان

پوستر سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور

۳۱ داور و ناظر سطح یک کشوری از استان‌های مختلف، کار ارزیابی عملکرد متسابقین در بخش‌ آوایی سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور به میزبانی وزارت بهداشت را برعهده دارند.

به گزارش مفدا، ۳۱ داور و ناظر سطح یک کشوری از استان‌های مختلف کار  ارزیابی عملکرد متسابقین در بخش شفاهی یا آوایی  سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور به میزبانی وزارت بهداشت را برعهده دارند.

بر اساس این گزارش، امسال در سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور و در بخش آوایی در رشته‌های حفظ، تحقیق و ترتیل در قسمت برادران ۵ داور برای داوری رشته‌های صوت، لحن، تجوید، وقف و ابتدا و صحت حفظ( فقط بخش اساتید) در نظرگرفته شد.

استاد حمید ابوالقاسمی از تهران داوری بخش تخصصی صوت، استاد غلامرضا شاه میوه از اصفهان داوری بخش لحن و مسئولیت هیات داوران، استاد علی اکبر حشمتی از تهران داوری بخش تجوید، استاد حسن حکیم باشی از مشهد داوری بخش وقف و ابتدا و همچنین استاد محمد مهدی بحرالعلوم از تهران داوری بخش حفظ در بخش اساتید را عهده دار خواهند بود.

همچنین ۶ داور سطح ملی کار داوری رشته‌های حفظ قرآن کریم در بخش دانشجویان مرد را برعهده خواهند داشت که مسابقات این رشته طی روزهای ۶ تا ۸ آذر در یکی از سالن‌های حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار خواهد شد.

استاد محمود لطفی نیا از استان گیلان داوری رشته صوت، استاد مهدی دغاغله از اهواز داوری بخش لحن، استاد جواد رجایی از مشهد داوری بخش تجوید، استاد دکتر سعید رحمانی از تهران داوری بخش وقف و ابتدا، استاد امیر آقایی داوری صحت حفظ و مسئول هیات داوران و نیز استاد معتز اقایی از تهران به عنوان هادی حفاظ در این دوره از جشنواره حضور خواهند داشت.

همچنین در رشته‌های اذان، دعاخوانی و تواشیح سی ودومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور ۶ داور باتجربه و سطح ملی کار ارزیابی و داوری عملکرد متسابقین را در بخش آقایان برعهده خواهند داشت. استاد صالح اطهری فرد از البرز داوری رشته تخصصی صوت، استاد محسن یاراحمدی از تهران داوری بخش لحن، استاد احمد لیالی مسئول هماهنگی و حسن اجرای تواشیح و آداب و شرایط اذان، استاد سید عباس میردامادی از تهران داوری لحن و اصول اجرا( دعاخوانی)، استاد حسینعلی شرف داوری بخش تجوید( اذان و دعاخوانی) و همچنین استاد زرنگار داوری بخش متن واداء( تواشیح) و وقف و ابتدا( دعاخوانی) و مسئولیت هیات داوران در این بخش را برعهدده دارند.

استاد محمد رضا ستوده نیا از اصفهان رئیس هیات داوران و مسئول رسیدگی به اعتراضات حوزه تجوید برادران و همچنین استاد یوسف افراش ناظر اول و مسئول رسیدگی به اعتراضات حوزه صوت و لحن برادران و نیز استاد بحرالعلوم ناظر دوم و مسئول رسیدگی به اعتراضات حوزه صحت حفظ و وقف وابتدا برادران وخواهران را عهده دارند.

همچنین در بخش خواهران و در رشته‌های صوت، لحن، تجوید و وقف وابتدا ۴ داور به ترتیب از استان‌های تهران، مشهد، تهران و اصفهان کار قضاوت و داوری عملکرد متسابقین را برعهده دارند و همچنین در رشته‌های حفظ قرآن در بخش اساتید و دانشجویان و در بخش تخصصی صوت، لحن، تجوید، وقف و ابتدا، هادی حافظ و صحت حفظ به ترتیب داورانی از استان‌های اصفهان، تهران، اصفهان، مشهد، تهران و تهران برای بررسی عملکرد سطح فنی متسابقین در نظر گرفته شده‌ است.

دانشجویان و اساتید شرکت کننده در جشنواره سی و دوم از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی تابعه وزارتخانه‌های علوم و بهداشت، دانشگاه‌های پیام نور، فنی حرفه‌ای، علمی کاربردی، دانشگاه آزاد، دانشگاه علوم معارف و جهاد دانشگاهی هستند.

میزبانی این دوره از جشنواره که سی دومین دوره آن است بر عهده وزارت بهداشت است و سال پیش این جشنواره توسط دانشگاه فرهنگیان برگزار شده و مرحله نهایی آن امسال از ششم تا هشتم آذرماه در حوزه هنری شهر تهران برگزار  می‌شود.

برای نخستین بار در سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت به میزبانی وزارت بهداشت، اساتید و اعضای هیأت علمی در برخی از رشته‌ها می‌توانند حضور داشته باشند و به رقابت بپردازند. همچنین امسال برای اولین بار به دلیل تقارن هفته قرآن و عترت با مراسم اربعین، تصمیم گرفته شد تا این جشنواره بعد از این مراسم و در آذرماه برگزار شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.