دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

هیچ تلفاتی در میان دانشجویان خوابگاهی نداشته‌ایم/ خوابگاه‌ها خسارتی ندیده‌اند

خوابگاه دانشجویی

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اینکه در زلزله شب گذشته هیچ تلفاتی در میان دانشجویان خوابگاهی نداشته‌ایم، گفت: در پی نگرانی تعدادی از خانواده‌ها و تعطیلی یک هفته‌ای دانشگاه، خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه تعطیل شده است.

دکتر محمدرضا غلامی در گفت‌و‍‌گو با خبرنگار مفدا، با اشاره به اینکه از حدود ۵ هزار دانشجوی این دانشگاه، هزار و ۱۳۰ نفر ساکن خوابگاه‌های دانشجویی هستند، گفت: خوشبختانه در حادثه زلزله شب گذشته هیچکدام از دانشجویان ساکن خوابگاه‌ها، آسیبی ندیده‌اند و به خوابگاه‌ها نیز خسارت جدی وارد نشده است.

وی با بیان اینکه در هنگام زلزله در خوابگاه دانشجویی حضور داشتم، گفت: پس از این حادثه تا ساعت ۳ بامداد، تمامی خوابگاه‌های ملکی و استیجاری  را تخلیه و دانشجویان را به مکان‌های امن منتقل کردیم.

غلامی، افزود: این دانشگاه دارای ۶ خوابگاه ملکی، شامل ۲ خوابگاه پسرانه، ۳ خوابگاه دخترانه، یک خوابگاه متاهلی و دو خوابگاه خودگردان است که هیچکدام آسیب جدی و قابل توجهی ندیده است.

وی اظهار کرد: با توجه به وقوع پس لرزه‌های متعدد، نگرانی و تجمع برخی از خانواده ها در جلوی خوابگاه ها و همچنین تعطیلی یک هفته ای دانشگاه، خوابگاه ها را تعطیل کردیم که البته هیچ منعی برای حضور دانشجویان متقاضی در خوابگاه‌ها وجود ندارد و اینترن ها، رزیدنت ها، دانشجویان مناطق آسیب دیده نظیر سرپل ذهاب، قصر شیرین و ثلاث باباجانی و سایر دانشجویان کماکان در خوابگاه ها اسکان دارند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت همچنین با اشاره به حضور وزرای کشور و بهداشت و بسیاری از مسوولان ارشد کشوری در استان و خدمت رسانی مناسب به مناطق آسیب‌دیده گفت: با توجه به نیاز موجود در مناطق آسیب دیده، ۲۰ تن از اینترن‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه را ساماندهی کرده‌ایم تا با هماهنگی ستاد بحران به مناطق آسیب دیده اعزام کنیم.

وی در پایان عنوان کرد:  در خصوص اعزام سایر گروه‌های جهادی به مناطق زلزله‌زده هیچ اعلام نیازی صورت نگرفته است، اما در صورت نیاز ، ظرفیت و آمادگی  اعزام دانشجویان جهادگر این دانشگاه به مناطق آسیب دیده وجود دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.