شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰

به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس سازمان جوانان؛

طرح غربالگری فشار و قند خون توسط دانشجویان علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی برگزار شد

ایران

برای دومین سال پیاپی با همکاری کانون دانشجویی "هلال احمر" دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی، طرح غربالگری فشار و قند خون با محوریت اطلاع رسانی سکته مغزی در پارک ملت تهران برگزار شد.

به گزارش مفدا ایران، کانون دانشجویی "هلال احمر" دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی برای دومین سال پیاپی، طرح غربالگری فشار و قند خون را با محوریت اطلاع رسانی سکته مغزی و با همکاری انجمن سکته مغزی و با حضور معاونین اجتماعی وزارت بهداشت و شهرداری تهران برگزار کرد.ند

این طرح به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس سازمان جوانان در محل ورودی اصلی پارک ملت تهران برگزار شد و با استقبال مردم همراه بود.

"دکتر ایازی" معاون اجتماعی وزیر بهداشت، "دکتر عبدالهی" معاون اجتماعی شهرداری تهران، "زمانی" رئیس اداره کل سلامت شهرداری تهران و "دکتر زمانی" رئیس انجمن سکته مغزی نیز در این مراسم حضور داشتند.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت در حاشیه این برنامه اظهار داشت: با توجه به آمار بالای مرگ و میر سکته های مغزی، حضورجوانان و امور داوطلبانه در جهت آگاهی رسانی به مردم را در سراسر کشور عامل مهمی در افزایش دانش مردم در اینباره دانست و از حضور اعضای دانشجویی کانون های هلال احمر دانشگاه ها در این برنامه تقدیر کرد.

"اسماعیلی" دبیر کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز تدوام چنین برنامه‌هایی را برای سکته مغزی لازم برشمرد و ابراز امیدواری کرد که با هم افزایی بین کانون‌ها قدم‌های بزرگی در راستای خدمت به مردم برداریم.

گفتنی است، در این طرح غربالگری، غرفه نمایش تصویری، غرفه مشاوره متخصصان مغز و اعصاب، کارشناسان اورژانس و دانشجویان نیز در آن حضور داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.